صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از 21 به 27 از 27
Like Tree1Likes

موضوع: کارت گرافیک GTX یا Quadro ؟

1. تاریخ عضویت
    Apr 2015
    نرم افزار من
    Blender
    تشکر ها
    3
    89 بار تشکر شده در 22 پست
    2015/04/22, 14:44 #21
    نقل قول نوشته اصلی توسط zbrush5 نمایش پست ها
    دوست عزیز مثال بنده کامل بود تمامی این مباحثی که شما دارید میگید زمانی هست سیپو و رم کم بیاره
    شما به این مثال دقت کننید چه رندر تک فریم و یا هر نوع رندری/// مبنا سرعت عمل زمانی که سرعت سیپو و رم شما ا باشه اصلا لزومی نداره که بخواد به کاچه هارد ذخیره بشه این زمانی که سرعت سیپیو کم باشه و عملا هارد درگیر بشه
    و نکته دیگر حالا هر چقدر سرعت ذخیره اطلاعات بالا باشه طبیعی هارد سرعت بالای میخواد حالا چه طور ممکنه در زمینه رندرینگ وقتی طرف سیپو و رم ضعیفی داره و سرعت اطلاعت چه دریافت و چه خروجی زمان بر هست این هارد بتونه به خوبی پیش بره
    در مورد xeon v3 دوستان به جای اینکه وقتشونه هدر بدند یه سری به شرکت اینتل بزنند به صورت فیلم کاملا v2 , v3 کاملا فرقشونو گفته شده و این حرف من منداری نیست برید ببینیند
    در رابطه با مثال کم بودن مموری کارت گرافیک و هنگ کردن یادمه زمانی که شرکت شما کارتهای 4 گیگ اومد تبلیغات کردین بعد 6 گیگ اومد گفتین این بهتره الان 12 گیگ و فردا .......... قرار نیست هر زمان که بره بالا بگیم این کارت بده دوست عزیز این مشخصه وقتی اطلاعات حجم بره بالا سیستم و یا کارت گرافیکی در همون حدی پیش میره که قراره پیش بره اگر به شما ماشینی بدند بگند 220 بیشتر نمیره شما بعد بگین من 240 رفتم بدرد نخورد سیستمش هنگ کرد حرف شما دقیقا مثل این میمونه نکته دوم خیلی از راهای هست که این مساعل پیش نیاد اینکه شما 3 کارت بگزارید بعد بگین رم کم اورد سیستم نکشید چه تو مساعل رندرینگ خیلی راهکاره ها هست که به حداقل برسونید و یا حداقل با کمترین فشار و یا بر حصب توانایی سیستم پیش بریم
    در مورد ریل فلو این کلا بحثش فرق داره این برنامه کلا حجیم هست و طبعی که رم سیپو و کارت بسیار قوی میخواد و و وقتی سیپو و رم و کاچه پر بشه بازم مبنایی سرعت شما میبینید عمبل میاد پاین و اصلا فرقی نداره که سیستمتون چی باشه ولی تو این زمان که همه چیز اشغال شده خوب طبیعی هارد ss بهتر بهتر عمل میکنه
    و نکته مهم بنده با توجه به پاعین بودن سرعت سیپو ایشون گفتم چون اگر قرار اطلاعات با هارد ایشون همیشه درگیر باشه چرا ss بدردش میخوره اصولا اگر اطلاعات کار به هارد برسه یعنی سیپو کشش نداره و چه بسا رو همین حصاب میگند این هارد خوبه و دقیقا برعکسشم هست که در بالا گفتنم
    موفق باشین
    کلا توقع کاربران از انجمن اینکه به یک نتیجه کلی برسن و جواب سوالاتشون رو بگیرن و فکر نمیکنم کسی بخواد شاهد جدل کاربران باشه
    اینکه همش بخوایم بر خلاف حرف همدیگه صحبت کنیم و همدیگر و بکوبیم کار درستی نیست. من در کجای شرکت اعلام کردم که کارت 4 گیگ بهتره یا 6 گیگ؟؟ بعد شما در کجای سایت من میبید که در مورد کارت های گرافیک تبلیغ کنم و بگم کدوم بهتره؟ و در کل این موضوع چه کمکی به این بحث میکنه؟
    این داستان مثل آقایی که چند ماه پیش تو انجمن سایت شهر سخت افزار مطرح کرد که برای Revit چه کارتی بگیره. من به ایشون گفتم با توجه به بودجه کارت Quadro 2000 (سری قدیمی) بگیر. همه دوستان اونجا به من توپیدن که کارت GTX بهتره و سریعتره و ...
    نتیجش رو هم تو انجمن شهر سخت افزار میتونین ببینین / اون آقا GTX 970 خرید و یک ماه میگه چطوری تو revit سیستم کارت رو می شناسه و همون دوستانی که مشاوره داده بودن الان هیچ جوابی ندارن.

اگر شما میخواین بگین که حرف شما درسته و بقیه اشتباه میگن ، من به شخصا قبول دارم و دیگه تو این بحث شرکت نمیکنم.
    ولی بهتره به جای اینکه همدیگرو ضایع کنیم ، کمک کنیم اون آقایی که سوال داشت به جوابش برسه.
    peji.ir likes this.
    دانش و فناوری مازستا
    سیستم های تخصصی رندرینگ، تدوین و جلوه های ویژه
    [فقط اعضا انجمن قادر به مشاهده لینک ها هستند. ]
    DFMRendering آنلاین نیست.

2. تاریخ عضویت
    Jan 1970
    نرم افزار من
    Premiere Pro
    تشکر ها
    161
    342 بار تشکر شده در 154 پست
    2015/04/22, 21:36 #22
    استارتر تاپیک:
    لطفا مشخص کنید با چه کیفیتی قرار است تدوین/کامپوزیت کنید، و با چه فرمت هایی؟ و از چند تراک/لایه در یک پروژه استفاده می کنید؟
    آقای دارابی... فکر می کنم شما با من موافق باشید که برای یک بودجه 5 یا 6 میلیونی خرید کارت 970 اشتباه است، من به همان کاربر پیشنهاد کردم روی SSD و هارد دیسک و رم سرمایه گذاری کند و بعدا کارت مناسب تهیه کند!
    البته من فقط در زمینه نرم افزارهای ادوبی اطلاعات دارم و برای پریمیر پرو و افترافکت کارت های سری گیمینگ انتخاب های هوشمندانه تری هستند! چه Cuda چه Open Cl

- - - - - - - - - -این ارسال توسط مطلب زیر به روز رسانی شده است.- - - - - - - - - -

در ضمن ریدکنترلر در ایران موجود است؟

- - - - - - - - - -این ارسال توسط مطلب زیر به روز رسانی شده است.- - - - - - - - - -

با عرض پوزش، من فکر می کردم استارتر با نرم افزارهای ادوبی کار می کند، و از آنجایی با نرم افزارهای سه بعدی آشنایی ندارم سیستم پیشنهاد نمی دهم و امیدوارم آقای دارابی به ایشون کمک کند.
    Sheibani آنلاین نیست.

3. تاریخ عضویت
    Apr 2015
    نرم افزار من
    Blender
    تشکر ها
    3
    89 بار تشکر شده در 22 پست
    2015/04/22, 22:39 #23
    نقل قول نوشته اصلی توسط Sheibani نمایش پست ها
    استارتر تاپیک:
    لطفا مشخص کنید با چه کیفیتی قرار است تدوین/کامپوزیت کنید، و با چه فرمت هایی؟ و از چند تراک/لایه در یک پروژه استفاده می کنید؟
    آقای دارابی... فکر می کنم شما با من موافق باشید که برای یک بودجه 5 یا 6 میلیونی خرید کارت 970 اشتباه است، من به همان کاربر پیشنهاد کردم روی SSD و هارد دیسک و رم سرمایه گذاری کند و بعدا کارت مناسب تهیه کند!
    البته من فقط در زمینه نرم افزارهای ادوبی اطلاعات دارم و برای پریمیر پرو و افترافکت کارت های سری گیمینگ انتخاب های هوشمندانه تری هستند! چه Cuda چه Open Cl

در ضمن ریدکنترلر در ایران موجود است؟

با عرض پوزش، من فکر می کردم استارتر با نرم افزارهای ادوبی کار می کند، و از آنجایی با نرم افزارهای سه بعدی آشنایی ندارم سیستم پیشنهاد نمی دهم و امیدوارم آقای دارابی به ایشون کمک کند.
    بله رید کنتلر موجوده. چیز خاصی نیست تمام فروشنده های سرور دارن
    اما مادربردهای جدید کنترل های خوبی دارن کمتر نیاز به کنترلر مجزا دارن.
    در مورد کارت ادوبی هم درست میفرمایین. البته من یک هفته هست دارم با firepro w7100 ادوبی رو تست میکنم. معرکه کار میکنه. تقریبا فراتر از تصوره.
    منم با اقای شیبانی موافقم .برای ادوبی یا کارت خوب بخرین یا اصلا نخرین. در رنج قیمت زیر 4 تومان همانطور که ایشون گفتن گیمینگ ها سریعترن.
    موفق باشید
    دانش و فناوری مازستا
    سیستم های تخصصی رندرینگ، تدوین و جلوه های ویژه
    3 کاربر مقابل از DFMRendering عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند . Hosein_3D,Moein Zeraati,Sheibani
    DFMRendering آنلاین نیست.

4. تاریخ عضویت
    Jan 1970
    نرم افزار من
    Premiere Pro
    تشکر ها
    161
    342 بار تشکر شده در 154 پست
    2015/04/23, 00:24 #24
    آقای دارابی لطفا مطالب زیر را نگاه کنید:

Sheibani آنلاین نیست.

5. تاریخ عضویت
    Aug 2014
    نرم افزار من
    VUE
    تشکر ها
    0
    377 بار تشکر شده در 166 پست
    2015/04/23, 01:18 #25
    نقل قول نوشته اصلی توسط DFMRendering نمایش پست ها
    کلا توقع کاربران از انجمن اینکه به یک نتیجه کلی برسن و جواب سوالاتشون رو بگیرن و فکر نمیکنم کسی بخواد شاهد جدل کاربران باشه
    اینکه همش بخوایم بر خلاف حرف همدیگه صحبت کنیم و همدیگر و بکوبیم کار درستی نیست. من در کجای شرکت اعلام کردم که کارت 4 گیگ بهتره یا 6 گیگ؟؟ بعد شما در کجای سایت من میبید که در مورد کارت های گرافیک تبلیغ کنم و بگم کدوم بهتره؟ و در کل این موضوع چه کمکی به این بحث میکنه؟
    این داستان مثل آقایی که چند ماه پیش تو انجمن سایت شهر سخت افزار مطرح کرد که برای Revit چه کارتی بگیره. من به ایشون گفتم با توجه به بودجه کارت Quadro 2000 (سری قدیمی) بگیر. همه دوستان اونجا به من توپیدن که کارت GTX بهتره و سریعتره و ...
    نتیجش رو هم تو انجمن شهر سخت افزار میتونین ببینین / اون آقا GTX 970 خرید و یک ماه میگه چطوری تو revit سیستم کارت رو می شناسه و همون دوستانی که مشاوره داده بودن الان هیچ جوابی ندارن.

اگر شما میخواین بگین که حرف شما درسته و بقیه اشتباه میگن ، من به شخصا قبول دارم و دیگه تو این بحث شرکت نمیکنم.
    ولی بهتره به جای اینکه همدیگرو ضایع کنیم ، کمک کنیم اون آقایی که سوال داشت به جوابش برسه.
    با سلام خدمت شما منظورم اشتباه متوجه شدین منظور که در هر سال با توجه به کارتی که میاد همون کارت میشه الگو فرظا اگر 4 گیگ بود و ما میگفتیم 1 گیگ خوبه شما قاعدتا میگفتین 1 گیگ رم کم میاره و 4 گیگ خوبه اینم باز به این عنوان گفتم که مصلما هر سال تکنیک در حال پیشرفته و بنده منکر این نیستم
    ولی یک نکته مهم کل حرفهای که بنده زدم و حرفهای که زده شد در مورد اتین سوال بود
    سوم اینکه cpu یا gpu در رندر و کار کردن در viewport ها تاثیر بیشتری داره؟(روی cpu بیشتر هزینه کنم یا گرافیک؟)
    و بحث هارد و رم سیپو . عمل کرد همه در این موارد بود الان که دقت میکنم افتر و ریل فلو ..... خوب این کاملا مشخصه در مباحث فیلم باید هارد بالا باشه
    ولی به هر حال قصد کمک بود نه مجادله هر چند که با اون پول طرف هیچ گدم از چیزهای که گفته شودو نمیتوند بخرند

نقل قول نوشته اصلی توسط Moein Zeraati نمایش پست ها
    با سلام خدمت Zbrush

1-اول این "کش" نه کاچ --- Cache

2-لطفا سعی کنید مطلب را نقطه گذاری و کاما گذاری کنید واقعا خواندنش و رسیدن به حرف شما عملا الان غیر ممکن است.

3-من نمی دونم فلان مدل CPU از Cache استفاده می کند یا نه --- ولی این را خوب می دانم حافظه Cache یک حافظه بسیار تا بسیار سریع می باشد که حتی بالاترین مدل رم به 50 درصد سرعت آن نمی رسند و معمولا این فضای ذخیره سازی حالت واسطه دارد

در ضمن

این به این معنی نیست همه داده ها از رم می رود به Cache این حرف کاملا اشتباه است. (اشاره به شما ندارد) اطلاعاتی معمولا درون Cache قرار می گیرد که CPU مدام می خواهد از آنها استفاده کند.

همین الان این CPU را چک کردم و دقیقا چنین چیزی دیدم
    CPU Cache is an area of fast memory located on the processor. Intel® Smart Cache refers to the architecture that allows all cores to dynamically share access to the last level cache

4-در مورد تبلیغات من باید بگم ما الان داریم در قرن 21 زندگی می کنیم و هر روز تکنولوژی بهتری می آید و کاملا مشخصه که این شرکت از محصولات جدید که 100 البته بهتر نیز هستند تبلیغ می کند و می گوید بهتر است.

5-در مورد الگوریتم های مدیریت حافظه در موتور های رندریگ باید بگم اصلا مقایسه شما با ماشین 100 درصد مشکل دارد.

بحث الگوریتم های مدیریت حافظه در موتور های رندریگ بحث بسیار مفصلی است که نیاز به دانش بسیار بالا نیز دارد و همچنان در شرکت ها در حال توسعه است و این کاملا درسته اگر میزان فضای رم کارت گرافیک توسط صحنه پر شود سیستم هنگ خواهد کرد یا بر اساس آن الگوریتم یک راه کاری را انتخاب و انجام می دهد. ( همان طور آقای دارابی گفتند - کند شدن سرعت رندر)

6-در مورد Realflow می توان 2 موضوع را مطرح کرد

الف) زمانی که شما در حال شبیه سازی هستید که نیاز به رم و CPU دارید.(حرف شما)

ب) زمانی شما شبیه سازی تمام شده و می خواهد روی هارد ذخیره شود که نیاز به حافظه های بسیار سریع دارید.
    مثلا برای من شبیه سازی حدود 10 دقیقه برای هر فریم بود ولی ذخیره سازی آن حدود 30 دقیقه (حرف آقای دارابی)

ممنون
    اقا معین من با گوشی نوشتم وبه خاطر همین اشتباه میشه ولی فکر نمیکنم انقدر اشتباه بود که شما تا این حد بزرگشش کردید
    در مورد گفته های شما من اصلا متوجه نشدم چون هیچ کدوم از حرفهای من ربطی به چیزهای که گفتین نداشت و هر چی دقت میکنم که چه طور از گفته های بنده به اینجا رسیدین در تعجبم
    ولی به هر حال شما درست میگین
    zbrush5 آنلاین نیست.

6. تاریخ عضویت
    Nov 2016
    نرم افزار من
    VUE
    تشکر ها
    2
    0 بار تشکر شده در 0 پست
    2016/11/29, 14:10 #26
    سلام خدمت همتون

با 3 تا 3.5 میلیون هزینه بهترین سیستمی که از لحاظ سی پی یو و گرافیک میشه بست چی هست؟ نرم افزار هایی که من کار می کنم این ها هستند: افتر افکت،پریمیر،سینما 4D،فوتوشاپ

Motherboard-CPU-Graphic-Ram-SSD-Power

از دوستان خواهشمندم بهترین سیستمی که با این بودجه میشه بست رو معرفی بفرمایید تا خیالم راحت بشه چی باید بگیرم و سردرگم نباشم
    ویرایش توسط mohsen.smh : 2016/11/30 در ساعت 16:26
    mohsen.smh آنلاین نیست.

7. تاریخ عضویت
    Apr 2018
    نرم افزار من
    VUE
    تشکر ها
    0
    0 بار تشکر شده در 0 پست

quadro

#27 2018/04/19, 11:21
    cpu ryzen 7 1700= 1345
    mb : x370 xpower + ssd128 = 999
    Ram : crucial 8G elite 3000 = 469
    power : Green 650UK = 340

برا این سیستم برا کار با رویت ، فلونت و کریر

گرافیک مناسب لطفا ؟؟؟

آیا quadro k4000 خوبه ، یه مورد کارکرده هستش میارزه برا خرید ؟؟

یا صفر p400 بخرم ؟؟
    fth.slm آنلاین نیست.

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

کلمات کلیدی این موضوع