صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 27
Like Tree1Likes

موضوع: کارت گرافیک GTX یا Quadro ؟

1. تاریخ عضویت
    Jan 1970
    نرم افزار من
    Photoshop
    تشکر ها
    750
    289 بار تشکر شده در 94 پست

کارت گرافیک GTX یا Quadro ؟

#1 2015/04/12, 15:31
    سلام
    من میخوام یه سیستم حداکثر تا 10 میلیون بگیرم حالا یکم بالاتر یا پایین تر
    یک سیستم برای دانشجوی رشته انیمیشن ،ولی فعلا دارم با 3dmax مدلسازی ساختمان و ... کار میکنم
    اول اینکه اگر سیستم پیشنهادی دارید مشخصاتش رو بگید
    دوم اینکه gtx یا quadro؟کدومشون در 3dmax و maya قوی تر عمل میکنن؟
    سوم اینکه cpu یا gpu در رندر و کار کردن در viewport ها تاثیر بیشتری داره؟(روی cpu بیشتر هزینه کنم یا گرافیک؟)
    3 کاربر مقابل از damon711 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند . li@,ssMax,مرتضی
    damon711 آنلاین نیست.

2. تاریخ عضویت
    Jul 2014
    تشکر ها
    611
    170 بار تشکر شده در 57 پست
    2015/04/12, 18:56 #2
    سلام...
    در برنامه مکس و اکثر برنامه های تری دی، دو عاملی که خیلی مهمه یکی رم می باشد و دیگری سی پی یو می باشد...
    موفق باشید.
    3 کاربر مقابل از mahmoud عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند . damon711,li@,مرتضی
    mahmoud آنلاین نیست.

3. تاریخ عضویت
    Jan 1970
    نرم افزار من
    3ds Max
    تشکر ها
    1,505
    2,733 بار تشکر شده در 805 پست
    2015/04/12, 21:45 #3
    من به شما GForceرا پیشنهاد می کنم و خودم نیز بودم GForceبر می داشتم چون نسبت به پول تون نتیجه بهتری می گیرید کارتهای Quadro خوب هستند ولی نسبت به پولی می دهید نتیجه کمتر (میزان هزینه شما ... مثلا بک کارت Quadro خوب شما باید 4 الی 6 میلیون هزینه کنید ولی با کمتر از می توانید مدل بالا GForce تهیه کنید)
    _ Less is More _
    6 کاربر مقابل از Moein Zeraati عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند . damon711,li@,mahmoud,ololu,ssMax,مرتضی
    Moein Zeraati آنلاین نیست.

4. تاریخ عضویت
    Jan 1970
    نرم افزار من
    Premiere Pro
    تشکر ها
    161
    342 بار تشکر شده در 154 پست
    2015/04/15, 21:17 #4
    سلام
    شما باید به ترتیب روی پردازنده، رم و هارد دیسک سرمایه گذاری کنید.
    4 کاربر مقابل از Sheibani عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند . damon711,li@,ssMax,مرتضی
    Sheibani آنلاین نیست.

5. تاریخ عضویت
    Apr 2015
    نرم افزار من
    Blender
    تشکر ها
    3
    89 بار تشکر شده در 22 پست

کارت گرافیک gtx یا کوادرو

#5 2015/04/20, 19:28
    با سلام خدمت دوستان
    با اجازه مدیر گروه
    در مورد کارت کوادرو و گیمینگ باید با دقت برخورد کنید. شما باید برای خودتون اولویت بندی کنید که چه کاربری از کارت گرافیک نیاز دارید.
    1- ویوپورت قدرتمند و سریع ؟
    2- رندرینگ GPU ? البته منظورم فقط در موتورهای رندرینگ هست نه پردازش های شبیه سازی و ...
    3- محاسبات GPU ؟ مثلا در realflow و شبیه سازهای دیگر یا در محاسبات سیستم های ذره ای ؟
    4- پشتیبانی از همه نرم افزارها ؟
    5- مدل سازی و تکسچرینگ قوی ؟ فقط در zbrush , mari , mudbox , bodypaint و نرم افزارهای مشابه
    6- پایداری در محاسبات طولانی ( از نظر زمانی ) ( پایداری یعنی جلوگیری از کرش و صفحه آبی و ... )
    7- کنترل حرارت کارت در رندرینگ های طولانی
    و ...

اگر بتونین اولویت کاری خودتون رو بگین مدیران انجمن و دیگر دوستان راحت تر میتونن شما را راهنمایی کنن. من هم در حد سوادم در خدمت هستم
    یک مطلب هم در سایت در مورد تفاوت کارت گرافیک کوادرو و گیمینگ نوشتم که میتونید از این لینک پیدا کنید.
    [فقط اعضا انجمن قادر به مشاهده لینک ها هستند. ]
    [فقط اعضا انجمن قادر به مشاهده لینک ها هستند. ]موفق باشید
    ویرایش توسط DFMRendering : 2015/04/20 در ساعت 21:33
    دانش و فناوری مازستا
    سیستم های تخصصی رندرینگ، تدوین و جلوه های ویژه
    12 کاربر مقابل از DFMRendering عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند . damon711,Farhad.Mahroughi,Hosein_3D,Iman,li@,Moein Zeraati,Saeid.hp,Sheibani,ssMax,مرتضی,امیر محمدیاری,حمید7
    DFMRendering آنلاین نیست.

6. تاریخ عضویت
    Jan 1970
    نرم افزار من
    3ds Max
    تشکر ها
    1,505
    2,733 بار تشکر شده در 805 پست
    2015/04/20, 21:30 #6
    نقل قول نوشته اصلی توسط DFMRendering نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان
    با اجازه مدیر گروه
    در مورد کارت کوادرو و گیمینگ باید با دقت برخورد کنید. شما باید برای خودتون اولویت بندی کنید که چه کاربری از کارت گرافیک نیاز دارید.
    1- ویوپورت قدرتمند و سریع ؟
    2- رندرینگ GPU ? البته منظورم فقط در موتورهای رندرینگ هست نه پردازش های شبیه سازی و ...
    3- محاسبات GPU ؟ مثلا در realflow و شبیه سازهای دیگر یا در محاسبات سیستم های ذره ای ؟
    4- پشتیبانی از همه نرم افزارها ؟
    5- مدل سازی و تکسچرینگ قوی ؟ فقط در zbrush , mari , mudbox , bodypaint و نرم افزارهای مشابه
    6- پایداری در محاسبات طولانی ( از نظر زمانی ) ( پایداری یعنی جلوگیری از کرش و صفحه آبی و ... )
    7- کنترل حرارت کارت در رندرینگ های طولانی
    و ...

اگر بتونین اولویت کاری خودتون رو بگین مدیران انجمن و دیگر دوستان راحت تر میتونن شما را راهنمایی کنن. من هم در حد سوادم در خدمت هستم
    یک مطلب هم در سایت در مورد تفاوت کارت گرافیک کوادرو و گیمینگ نوشتم که میتونید از این لینک پیدا کنید.
    [URL="http://dfmrendering.com/articles-and-context/learning-and-concept-articles/hardware-and-rendering-devices/415-compare-quadro-and-tesla-an-geforce-gtx-nvidia-vga-card-by-dfm.html"]قسمت دوم مقایسه کارت گرافیک Gaming و Quadro[/URL
    موفق باشید
    با سپاس بسیار از آقای دارابی عزیز

متاسفانه لینک قسمت دوم درست درج نشده . در صورت امکان اصلاح شود.

ممنون
    _ Less is More _
    کاربر مقابل از Moein Zeraati عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است: li@
    Moein Zeraati آنلاین نیست.

7. تاریخ عضویت
    Apr 2015
    نرم افزار من
    Blender
    تشکر ها
    3
    89 بار تشکر شده در 22 پست
    2015/04/20, 21:37 #7
    ممنون اصلاح شد.
    متاسفانه من نمیتوانم پیام خصوصی بدهم سیستم به من اجازه نمیدهد.

- - - - - - - - - -این ارسال توسط مطلب زیر به روز رسانی شده است.- - - - - - - - - -

برای اختلاف کارت های Opencl ساپورت و CUDA ساپورت هم میتونین به مطلب زیر مراجعه کنید
    توجه داشته باشید که به دلیل استفاده MAC از کارت گرافیک AMD Firepro در سیستم های جدیدش ، تقریبا تمام نرم افزارهای تخصصی گرافیکی و جلوه های ویژه در حال پیشتیبانی از Opencl و AMD VGA هستند.
    موفق باشید
    دانش و فناوری مازستا
    سیستم های تخصصی رندرینگ، تدوین و جلوه های ویژه
    5 کاربر مقابل از DFMRendering عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند . damon711,li@,Moein Zeraati,Sheibani,امیر محمدیاری
    DFMRendering آنلاین نیست.

8. تاریخ عضویت
    Jan 1970
    نرم افزار من
    Premiere Pro
    تشکر ها
    161
    342 بار تشکر شده در 154 پست
    2015/04/21, 00:41 #8
    سلام آقای دارابی، به انجمن ما خوش آمدید...
    احساس می کنم مسئله کارت گرافیک در چند سال اخیر (خصوصا بعد از پشتیبانی ادوبی از Cuda و Open CL) بسیار بولد و حساس شده است، در همین انجمن می بینید دوستی سیستمی برای سیستمی با 16 گیگابایت رم سه عدد کارت 980 پیشنهاد داده است یعنی چیزی حدود 8 میلیون، در صورتی برای این سیستم نهایتا یک کارت 760 که حدودا 900 هزار تومان قیمت دارد کفایت می کند.
    من به همین دلیل به استارتر پیشنهاد کردم به ترتیب روی پردازنده، رم و هارد دیسک سرمایه گذاری کند، خصوصا مورد آخر و چنیش صحیح برای بخش های مختلف پروژه مانند Cache و بازخوانی فایل های پیش نمایش.
    3 کاربر مقابل از Sheibani عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند . damon711,DFMRendering,li@
    Sheibani آنلاین نیست.

9. تاریخ عضویت
    Jan 1970
    نرم افزار من
    3ds Max
    تشکر ها
    456
    500 بار تشکر شده در 206 پست
    2015/04/21, 05:36 #9
    هارد دیسک SSD بگیر گرچه یک هارد ssd 120 گیگ 2 برابر یک هارد معمولی قیمت داره ولی سعرتشم همیطور بیشتره و می ارزه.
    ویرایش توسط RealFlow : 2015/04/21 در ساعت 05:36
    2 کاربر مقابل از RealFlow عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند . damon711,li@
    RealFlow آنلاین نیست.

10. تاریخ عضویت
    Aug 2014
    نرم افزار من
    VUE
    تشکر ها
    0
    377 بار تشکر شده در 166 پست
    2015/04/21, 20:42 #10
    ببین ssd برای سیستمهایی هست که سزعت سیپیو و رم بالا دارند و اون هارnهای قبلی جواب گو نیستند به اشتباه اکثرا فکر میکنند این هاردها خوب هستند چرا در بالا اوردن ویندوز بسیار سریع هستند ولی وقتی طرف رندر میخواد بگیره و همون عکس قرار بعد از 7 ساعت رندر بشه این هارد عملا چه کاره است
    نکته دوم در سیستمهای xeon v3 دیگه از کاچه هارد استفاده نمیکنه و عملا از رم استفاده میکنه پس با حرفهای که شنیدید به دیگران همون حرف اشتباه رو نگین
    در مورد کارت خوب شرکت انویدیا باکسیرو درست کرده که 8 تا سیستم کوادرو روش بود خوب اینو برای سیستمهای رندر گزاشتند که سرعتش بسیار بالاست حدود 50 هزار دلار حالا وقتی طرف میگه یه کارت فلان باید بدونید قرار با چه سرعتی پیش برید هر چقدر پول بدین اش میخورین ولی بهترین حالت برای رندر برای قیمتهای پاعین 4 تا کارت gtx 980
    ] حالا 760 هم جواب میده کارت 1 گیگ هم جواب میده کارت 512 میگ هم جواب میده ولی مهم سرعت کار طرفه بجای این بحثهای طرف بره تو یوتوب نام رندر و کارت رو بزنه خیلها برای تست گزاشتند و خودش ببینه فرق سیپیو با کارت و انواع اونه بعد اگر به نتیجه نرسید بیاد اینجا بگه چه خوبه
    ویرایش توسط zbrush5 : 2015/04/21 در ساعت 20:43
    zbrush5 آنلاین نیست.

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع