نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

موضوع: معرفی Canon EOS 6D

1. تاریخ عضویت
    Sep 2014
    نرم افزار من
    After Effects
    تشکر ها
    3
    21 بار تشکر شده در 6 پست

معرفی Canon EOS 6D

#1 2015/05/08, 14:38
    سلام دوستان ، اینبار میخام بهترین دوربین در حال حاضر از نظر ارزش خرید و بخصوص برای کاربری تصویربرداری رو معرفی کنم :
    Canon EOS 6D
    البته قصد من بیان همه جزییات نیست ، جزییات رو میتونید از سایت های مختلف بخونید.
    اول از همه باید بگم که این دوربین رقیبای جدی و زیادی داره
    5D mark |||
    7D
    7D mark ||
    D800
    D600
    D610
    که تقریبا همشون از نظر عکاسی و امکانات عکاسی در مجموع از 6D بهتر هستن یا نهایتا عملکرد مشا!!
    اما!!! اما اولا اختلاف کیفیت عکس ها زیاد نیست چون 6D هم فول فریم (Full frame) هست و دوما 6D چند مزیت بسیار عالی برای رقابت (بخصوص) در بخش تصویربرداری داره
    ۱- دارا بودن wi-fi داخلی که برعکس اون چیزی که سایت ها و منتقدان بیان میکنن و بهش اهمیتی نمیدن یک امتیاز ویژست چرا که شما میتونید با گوشی یا تبلت دوربینتون رو در حال عکاسی یا تصویربرداری در کنترل داشته باشید.
    ۲- اما مهمترین ویژگی D6 .
    وقتی با دوربین های عکاسی با لنز های جداشونده یعنی dslr ها کار میکنید ، چیزی که همیشه شمارو آزار میده نور خوره ی این دوربین ها و نیاز به نور زیاد و به اجبار بالا بردن ایزو در شرایط نور کم و از همه بدتر ، در نتیجه ایجاد نویزه!! خب مزیت 6D اینه که نویز بسیااار کمی داره ، (تقریبا) تا ایزوی 3200!! شما نویزی مشاهده نمیکنید ، بله ، ایزوی 3200 . حالا شما بگید ، امثال این دوربین هایی که نام بردم در همچین ایزویی، کیفیتی نظیر 6D رو میتونن بدن؟! حتما نه. و اگه بگیم 5D مارک3 کنن هم عملکرد خوب یا حتی مشابهی دار دست کم باید بگیم که ارزش خرید 6D با حدود 2 میلیون پول کمتر بیشتراست. (البته باید بگم که نقطه ی ضعف 6D الایزینگ بیشتر این دربین نسبت به رقباش هست که البته اکثر دوربین های عکاسی کم یا زیاد این مشکل رو دارن و تنها راه مقابله با این مشکل پرهیز از گرفتن تصاویریست که این مشکل رو تشدید میکنند.)
    ملاک عمل شرایطیه که شما هر روز باهاش مواجه میشید ، شما همیشه در ایزوی 100 عکس و تصویر نمیگیرید و نویز کم در شرایط نور کم ، یک مزیت فوق العادست.
    موفق باشید.
    حسام کنفی.
    10 کاربر مقابل از حسام کنفی عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند . hossein chavoshi,Iman,javadf73,Jeydi7,li@,Moein Zeraati,Mohsen VFX,Reza Rafie,Saeid.hp,ssMax
    حسام کنفی آنلاین نیست.

2. تاریخ عضویت
    Jan 1970
    نرم افزار من
    Maya
    تشکر ها
    461
    567 بار تشکر شده در 134 پست
    2015/05/08, 14:42 #2
    تاپیک منتقل شد

مرسی از اطلاعاتی که در اختیارمون گذاشتین

لطفا در انتخاب محل قرار گیری تاپیکها بیشتر دقت کنین ممنون
    ویرایش توسط hossein chavoshi : 2015/05/08 در ساعت 14:43
    5 کاربر مقابل از hossein chavoshi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند . Iman,javadf73,li@,Moein Zeraati,Mohsen VFX
    hossein chavoshi آنلاین نیست.

3. تاریخ عضویت
    Sep 2014
    نرم افزار من
    After Effects
    تشکر ها
    3
    21 بار تشکر شده در 6 پست
    2015/05/08, 14:45 #3
    ممنون - قرارگیری تاپیک منظورتون دقیقا چیه دوست عزیز؟
    کاربر مقابل از حسام کنفی عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است: li@
    حسام کنفی آنلاین نیست.

4. تاریخ عضویت
    Jan 1970
    نرم افزار من
    Maya
    تشکر ها
    461
    567 بار تشکر شده در 134 پست
    2015/05/08, 14:52 #4
    نقل قول نوشته اصلی توسط حسام کنفی نمایش پست ها
    ممنون - قرارگیری تاپیک منظورتون دقیقا چیه دوست عزیز؟
    شما توی بخش قوانین سایت این تاپیک رو ایجاد کرده بودین
    4 کاربر مقابل از hossein chavoshi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند . Iman,li@,Moein Zeraati,حسام کنفی
    hossein chavoshi آنلاین نیست.

5. تاریخ عضویت
    Sep 2014
    نرم افزار من
    After Effects
    تشکر ها
    3
    21 بار تشکر شده در 6 پست
    2015/05/08, 15:00 #5
    حقیقتش من الان یه ساعته دارم میگردم دنبال آیکن پست جدید پیداش نکردم کدوم بخشه - گرچه قبلا هم پست گذاشته بودم ولی ایندفه هرچی گشتم پیدا نکردم ممنون میشم راهنمایی کنید
    در ضمن به ایمان جان هم بگید تو بخش پروفایل اجباری انتخاب کردن حتمی برای یک نرم افزار خاص در رشته ی خاص رو از اجبار در بیاره چون همه ی افراد که در همه ی بخش ها فعالیت ندارند.ممنون.
    ویرایش توسط حسام کنفی : 2015/05/09 در ساعت 00:10
    2 کاربر مقابل از حسام کنفی عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند . Iman,li@
    حسام کنفی آنلاین نیست.

6. تاریخ عضویت
    Jan 1970
    نرم افزار من
    After Effects
    تشکر ها
    1,931
    4,485 بار تشکر شده در 1,171 پست
    2015/05/08, 18:14 #6
    نقل قول نوشته اصلی توسط حسام کنفی نمایش پست ها
    حقیقتش من الان یه ساعته دارم میگردم دنبال آیک پست جدید پیداش نکردم کدوم بخشه - گرچه قبلا هم چست گذاشته بودم ولی ایندفه هرچی گشتم پیدا نکردم ممنون میشم راهنمایی کنید
    در ضمن به ایمان جان هم بگید تو بخش پروفایل اجباری انتخاب کردن حتمی برای یک نرم افزار خاص در رشته ی خاص رو از اجبار در بیاره چون همه ی افراد که در همه ی بخش ها فعالیت ندارند.ممنون.
    سلام حسام جان
    خیلی خوشحال شدم که اینجا می بینمت ! خوش اومدی !

1- منظور آقای چاوشی این بود این تاپیک رو باید توی بخش " فیلم و دوربین " باز میکردی
    2- اجبار رو نفهمیدم . چون هیچ اجباری در کار نیست و می تونید به سلیقه خودتون نرم افزار رو تغییر بدین

3- توی دوربین ها
    7D
    7D mark ||
    از نظر من حتی نزدیک 6D هم نیستن ..... هر چند 7D mark || واقعا امکانات خوب و جالبی داره
    اختلاف کراپ و فول فریم واقعا چیزی نیست که بشه به سادگی ازش گذشت

در ضمن وقتی مقایسه این دوربین ها رو می خوندم
    سایت snapsort در مقایسه با 5D Mark III به دوربین 6D امتیاز بالاتری داده
    با توجه به اختلاف قیمت زیادی که بین این دوربین ها توی بازار ما هست واقعا برام جالب بود
    لینک :
    [فقط اعضا انجمن قادر به مشاهده لینک ها هستند. ]
    [فقط اعضا انجمن قادر به مشاهده لینک ها هستند. ] - [فقط اعضا انجمن قادر به مشاهده لینک ها هستند. ] - [فقط اعضا انجمن قادر به مشاهده لینک ها هستند. ]
    6 کاربر مقابل از Iman عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند . hossein chavoshi,li@,Moein Zeraati,Mohsen VFX,Reza Rafie,حسام کنفی
    Iman آنلاین نیست.

7. تاریخ عضویت
    Sep 2014
    نرم افزار من
    After Effects
    تشکر ها
    3
    21 بار تشکر شده در 6 پست
    2015/05/08, 23:50 #7
    1سلام ایمان جان - خودمم خوشحالم که بعد از مدت ها به سایت خوبت سرزدم و میتونم در حد خودم مشارکت کنم
    - نتونستم مثل قبل بخش ها و پست جدید رو پیدا کنم راهنمای کنید ممنون میشم که پست جدید رو از کجا باید ایجاد کرد
    2- منظورم پخش پروفایله که مثلا مجبوره ادم بخش نرم افزار کامپوزیت یک گزینه رو انتخاب کنی وگرنه پیشفرض یه نرم افزار اونجا برات نوشته میشه خالی گزاشتش که برا کسایی که تو همه بخش ها فعالیت نداشتن درست نیست (هرچندامروز با عجله داشتم کار میکردم اما فکر نکنم اشتباه خودم بوده باشه ، باز خودت یه چک بکن ایمان جان)
    منظورم این بخشه ایمان جان [فقط اعضا انجمن قادر به مشاهده لینک ها هستند. ]
    من مثلا Zbrush کار نمیکنم اما نمیشد خال گزاشت این گذینه رو
    - - - - - - - - - -این ارسال توسط مطلب زیر به روز رسانی شده است.- - - - - - - - - -

اما در مورد
    7d
    باید بگم عملکرد این دوربین در اختلاف نوری زیاد بهتر از 5ِd مارک 2 بود و فکر کنم در مارک 3 هم همینجور باشه برا همین هست که آدمی مثل فلیپ بلوم هم در کنار دوربین 5ِd یه 7d با خودش حمل میکنه!

- - - - - - - - - -این ارسال توسط مطلب زیر به روز رسانی شده است.- - - - - - - - - -

7D mark || هم بخاطر سرعت فوکوسش که در پست قبلیم در مورد 650D توضیح دادم و احتمالا حفظ ویژگی های مدل قبلیش دارای اهمیته که البته بخاطر قیمت بالاش و نداشتن نمایشگر چرخان و لمسی منو واقعا نا امید کرد چون برای تصویربرداری واقعا کاربردی

6ِD واقعا دوربین خوبه و تفاوت هاش با 5D مارک 3 در واقع اینه که جک هدفون نداره و مهمتر از اون الایزینگ بیشتر نسبت به 5D مارک 3 که تنها چیزی دوستان باید دقت بکنن روش همین گذینست . که اگه با این قضیه مشکل دارند باید از کنن و نیکن حداقل دست بردارن و شاید DSLR های دیگه هم و سراغ دوربین هایی مثل بلک مجیک 2.5K / 4K بروند(اگه وقت کنم حتما در مورد بلک مجیک 2.5K / 4K هم پست خواهم گذاشت)
    ویرایش توسط حسام کنفی : 2015/05/09 در ساعت 20:05
    کاربر مقابل از حسام کنفی عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است: li@
    حسام کنفی آنلاین نیست.

8. تاریخ عضویت
    Jan 1970
    نرم افزار من
    3ds Max
    تشکر ها
    1,292
    1,143 بار تشکر شده در 383 پست
    2015/05/09, 07:44 #8
    این نویزی که گفتید خیلی جالب بود تشکر از اطلاع رسانی
    2 کاربر مقابل از javadf73 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند . Mohsen VFX,حسام کنفی
    javadf73 آنلاین نیست.

9. تاریخ عضویت
    Sep 2014
    نرم افزار من
    After Effects
    تشکر ها
    3
    21 بار تشکر شده در 6 پست
    2015/05/09, 14:18 #9
    [فقط اعضا انجمن قادر به مشاهده لینک ها هستند. ][فقط اعضا انجمن قادر به مشاهده لینک ها هستند. ]
    این هم دو فریم از نمونه تصویر 6d در شب در ایزوی 3200
    البته افت کیفیت بخاطر ریسایزکردن عکس برای آپلود راحت تره
    ویرایش توسط حسام کنفی : 2015/05/09 در ساعت 20:07
    2 کاربر مقابل از حسام کنفی عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند . Iman,Moein Zeraati
    حسام کنفی آنلاین نیست.

کلمات کلیدی این موضوع