نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: تفاوت رنگ های global و spot در swatches چیست؟

1. تاریخ عضویت
    Jan 1970
    نرم افزار من
    Photoshop
    تشکر ها
    750
    289 بار تشکر شده در 94 پست

تفاوت رنگ های global و spot در swatches چیست؟

#1 2015/05/08, 22:04
    میخواستم بدونم تفاوت کاربرد رنگ های spot با global چیه؟(خودم که تست کردم نتونستم تفاوتی بینشون پیدا کنم هر دوتاش یه جور عمل میکنن!)
    damon711 آنلاین نیست.

2. تاریخ عضویت
    Jan 1970
    نرم افزار من
    3ds Max
    تشکر ها
    690
    355 بار تشکر شده در 112 پست
    2015/05/08, 23:58 #2
    سلام
    در حالت global ویژگی تغییر رنگ همزمان ابجکتهایی که دارای یک رنگ هستند مانند spot colors میشه
    ولی ویژگی اصلی spot colors ایجاد کانال رنگ مجزاست (در پانل separations preview میتونین ببنین) (برای ایجاد رنگهای spot در چاپ) که این ویژگی رو رنگ global نداره ...
    موفق باشید...
    5 کاربر مقابل از ssMax عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند . damon711,Iman,li@,Moein Zeraati,Mohsen VFX
    ssMax آنلاین نیست.

3. تاریخ عضویت
    Jan 1970
    نرم افزار من
    Photoshop
    تشکر ها
    750
    2015/05/09, 01:10 #3
    نقل قول نوشته اصلی توسط ssMax نمایش پست ها
    سلام
    در حالت global ویژگی تغییر رنگ همزمان ابجکتهایی که دارای یک رنگ هستند مانند spot colors میشه
    ولی ویژگی اصلی spot colors ایجاد کانال رنگ مجزاست (در پانل separations preview میتونین ببنین) (برای ایجاد رنگهای spot در چاپ) که این ویژگی رو رنگ global نداره ...
    موفق باشید...
    ممنون
    یعنی از رنگ های اسپات برای چاپ استفاده میشه؟توی چاپ، رنگ های اسپات چه تاثیری دارن یا چه فرقی با رنگ های دیگه داره؟یا اینکه یه کانال رنگ مجزا ایجاد میکنه چه فایده ای داره؟
    2 کاربر مقابل از damon711 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند . Moein Zeraati,ssMax
    damon711 آنلاین نیست.

4. تاریخ عضویت
    Jan 1970
    نرم افزار من
    3ds Max
    تشکر ها
    690
    355 بار تشکر شده در 112 پست
    2015/05/09, 09:46 #4
    ساده ترین توضیحی که میتونم بدم اینه، چاپ ها معمولا با 4 رنگ اصلی چاپی CMYK انجام میشن (چاپ افست) حالا اگه بخواین توی چاپ رنگ پنجمی (رنگی بجز 4 رنگ اصلی چاپی) مثل رنگ نقره ای یا طلایی داشته باشین باید از spot color استفاده کنین ، spot colors میتونن رنگ Pantone یا رنگ ترکیبی ساختگی باشن ...
    از کانالهای رنگ هم تو لیتوگرافی (مرحله قبل از چاپ) برای آماده سازی زینک یا پلیت مخصوص هر رنگ استفاده میشه.
    اگه بخواین بیشتر متوجه موضوع بشین بهتر راجب پروسه ی انواع چاپها مخصوصا معمول ترین نوع اون یعنی چاپ افست تحقیق کنین ، توضیحات بیشتر از این بحث تخصصی چاپی میشه که دیگه از موضوع انجمن خارجه ...
    موفق باشین...
    4 کاربر مقابل از ssMax عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند . damon711,Iman,meygraph,Moein Zeraati
    ssMax آنلاین نیست.

5. تاریخ عضویت
    Jan 1970
    نرم افزار من
    Photoshop
    تشکر ها
    750
    2015/05/09, 13:03 #5
    نقل قول نوشته اصلی توسط ssMax نمایش پست ها
    ساده ترین توضیحی که میتونم بدم اینه، چاپ ها معمولا با 4 رنگ اصلی چاپی CMYK انجام میشن (چاپ افست) حالا اگه بخواین توی چاپ رنگ پنجمی (رنگی بجز 4 رنگ اصلی چاپی) مثل رنگ نقره ای یا طلایی داشته باشین باید از spot color استفاده کنین ، spot colors میتونن رنگ Pantone یا رنگ ترکیبی ساختگی باشن ...
    از کانالهای رنگ هم تو لیتوگرافی (مرحله قبل از چاپ) برای آماده سازی زینک یا پلیت مخصوص هر رنگ استفاده میشه.
    اگه بخواین بیشتر متوجه موضوع بشین بهتر راجب پروسه ی انواع چاپها مخصوصا معمول ترین نوع اون یعنی چاپ افست تحقیق کنین ، توضیحات بیشتر از این بحث تخصصی چاپی میشه که دیگه از موضوع انجمن خارجه ...
    موفق باشین...
    واقعا ممنون دوست عزیز،99 درصدش رو متوجه شدم
    3 کاربر مقابل از damon711 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند . Moein Zeraati,Mohsen VFX,ssMax
    damon711 آنلاین نیست.

6. تاریخ عضویت
    Jan 1970
    نرم افزار من
    After Effects
    تشکر ها
    1,931
    4,485 بار تشکر شده در 1,171 پست
    2015/10/02, 12:09 #6
    موضوع بسیار جالبی بود
    مرسی از مشارکت دوستان
    [فقط اعضا انجمن قادر به مشاهده لینک ها هستند. ] - [فقط اعضا انجمن قادر به مشاهده لینک ها هستند. ] - [فقط اعضا انجمن قادر به مشاهده لینک ها هستند. ]
    کاربر مقابل از Iman عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است: ssMax
    Iman آنلاین نیست.