صفحه 3 از 6 نخستنخست 12345 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 52

موضوع: سری آموزش های نرم افزارهای سینمایی ادوبی

1. تاریخ عضویت
    Jan 1970
    نرم افزار من
    After Effects
    تشکر ها
    1,931
    4,485 بار تشکر شده در 1,171 پست
    2014/12/06, 00:35 #21
    نقل قول نوشته اصلی توسط Morteza Fathollahi نمایش پست ها
    ایمان جان نمیدونم ویدئویی که بالا در این خصوص بهش اشاره کردم رو دیدی یا نه. همه صحبتهای من بر اساس مراجع رسمی و خود ادوبی هست. افترافکت در پردازش های مشخصی از قسمتهای مختلف کارت گرافیک (Cuda, OpenGL) استفاده میکنه. اما تو داری از یه چیز مهمتر صحبت میکنی: تجربه یوزر که مقدم و مهمتر از همه چیز هست.
    برای بررسی دقیق این موضوع باید دید تو عموما از کدوم یک از قسمتهای افترافکت استفاده میکنی و از چه پلاگینی. افترافکت فقط و فقط در رندرانجین Ray Traced خودش از Cuda استفاده میکنه و نه هیچ جای دیگه ای. اگه از Ray Trace زیاد استفاده میکنی قطعا برای تو تاثیر کارت گرافیک خیلی محسوسه. مورد دوم پلاگین ها هستن. اگه از پلاگین های Red Giant و Element 3d زیاد استفاده میکنی خب هر کدوم از اینها بر اساس نوع برنامه نویسی خودشون از کارت گرافیک یا CPU استفاده میکنن که بحثش جداست. من فقط در خصوص نسخه خام افترافکت گفتم. من متاسفانه همه دل و روده سیستم خودم رو یکجا تغییر دادم و به شکل عملی تست نکردم که برای مثال تاثیر CPU در عمل چقدر بارزه یا کارت گرافیک. اما اگه تو انقدر مجزا شانس امتحان کردن و با شرایط تست کاملا برابر داشتی یا داری ممنون میشم بیشتر در موردش بگی. خیلی از موارد فقط از طریق تست قابل نتیجه گیری هستن. برای مثال با اینکه ادوبی خودش بخشهایی از برنامه رو بر اساس Cuda و OpenGL نوشته اما تموم کارتهای گرافیکی که به عنوان Whitelist و کارتهای ساپورت شده تو سایت خودش گذاشته رو فقط و فقط بر اساس تستهایی که تو آزمایشگاه خودش انجام داده تعیین کرده. اما در خصوص بحث مشخص Cuda فقط در عملکرد Ray Trace تاثیر داره...

پروژه هایی که Minimal کار میکنم توی پریویو واقعا تاثیرگذار هست اصلا کاملا قابل لمسه ....
    پروژه هایی که هم که با پلاگین ها دارم هم همینطور
    دو تا سیستم دارم یکی AMD یکی هم Intel توی هر دو میشه کاملا احساس کرد
    سیستم من بدون استفاده از قدرت Cuda واقعا لنگ میزنه ....
    [فقط اعضا انجمن قادر به مشاهده لینک ها هستند. ] - [فقط اعضا انجمن قادر به مشاهده لینک ها هستند. ] - [فقط اعضا انجمن قادر به مشاهده لینک ها هستند. ]
    3 کاربر مقابل از Iman عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند . ali 221,hosseinvfx,مرتضی
    Iman آنلاین نیست.

2. تاریخ عضویت
    Jan 1970
    تشکر ها
    94
    488 بار تشکر شده در 91 پست
    2014/12/06, 10:40 #22
    نقل قول نوشته اصلی توسط Iman نمایش پست ها
    پروژه هایی که Minimal کار میکنم توی پریویو واقعا تاثیرگذار هست اصلا کاملا قابل لمسه ....
    پروژه هایی که هم که با پلاگین ها دارم هم همینطور
    دو تا سیستم دارم یکی AMD یکی هم Intel توی هر دو میشه کاملا احساس کرد
    سیستم من بدون استفاده از قدرت Cuda واقعا لنگ میزنه ....
    ایمان جان برای بررسی دقیق این مسئله نیاز به یه تست خیلی دقیق هست.
    اگه وقت و حوصله اش رو داری انجام بده. باقی دوستان با توجه به شرایط زیر اگه وقتش رو دارن انجام بدن و نتیجه اش رو همینجا به ما اطلاع بدن. این تست نهایتا 30 دقیقه از شما زمان میبره.
    شرایط تست:
    1- ورژن CS6 به بالای افترافکت
    2- کارت گرافیک ساپورت شده توسط ادوبی. (اگه از طریق هک کردن Whitelist ادوبی کارت گرافیک رو شناسوندن از انجام این تست خودداری کنید.) بری دیدن کارت گرافیک های ساپورت شده به سایت زیر برید:
    [فقط اعضا انجمن قادر به مشاهده لینک ها هستند. ]
    3- در طول تست فقط افترافکت باز باشه.

نحوه انجام تست:
    1- از مسیر زیر: Edit>Preferences>Preview>GPU Information یک بار Ray-Tracing رو روی GPU و در آزمایش دوم روی CPU قرار بدید.
    2- یک پروژه و کامپ جدید ایجاد کنید (15 ثانیه هم کافیه) Renderer این کامپ حتما Classic 3d باشه نه Ray trace.
    3- لایه های مختلف ایجاد کنید. عکس. فیلم. نوشته. Shape. نور. کی فریم های خیلی ساده ای مثل Position روشون اعمال کنید. افکتهایی ساده ای مثل Level یا Blur روشون اعمال کنید. از هیچ پلاگینی استفاده نکنید. کی فریم ها ، فیلترها و تمام تنظیمات اعمال شده رو موبه مو یادداشت کنید تا تو آزمایش دوم دقیقا اونها رو اعمال کنید.
    4- تایمر موبایل دستتون باشه و با شروع گرفتن RAM Preview با تایمر زمان بگیرید. وقتی تموم شد مستقیما خروجی نهایی بگیرید و باز با تایمر زمان بگیرید و تنظیمات خروجی رو هم یادداشت کنید تا در آزمایش دوم استفاده کنید.
    5- افترافکت رو ببندید و بذارید سیستم 5 دقیقه واسه خودش بچرخه تا خنک بشه.
    6- مراحل بالا رو اینبار با فعال کردن CPU و به شکل مو به مو انجام بدید.
    7- نتیجه رو به این شکل اعلام کنید:
    کارت گرافیک: .........
    Rar-tracing: CPU/GPU
    مدت زمان Ram Previw
    مدت زمان Render
    نظر خودتون در خصوص تفاوت کار با این دو حالت.

اول از همه خودم:
    کارت گرافیک: Quadro 3000M

ray-tracing: GPU
    مدت زمان RAM Preview:
    1:26
    مدت زمان Render:
    2:26

ray-tracing: CPU
    مدت زمان RAM Preview:
    1:24
    مدت زمان Render:
    2:27
    تجربه خودم: قبلا کارت گرافیک پایین و ساپورت نشده داشتم. با هک کردن Whitelist و شناسوندن کارت گرافیک به افترافکت و فعال شدن Cuda هیچ تغییری رو در عملکرد افترافکت ندیدم. جز در مواردی که Renderer کامپ Ray trace بود....
    8 کاربر مقابل از Morteza Fathollahi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند . ali 221,h.davoudi,hosseinvfx,Iman,jafar68,Moein Zeraati,مرتضی,Yaser
    Morteza Fathollahi آنلاین نیست.

3. تاریخ عضویت
    Jan 1970
    نرم افزار من
    After Effects
    تشکر ها
    1,931
    4,485 بار تشکر شده در 1,171 پست
    2014/12/06, 14:01 #23
    آقا مرتضی کاش همه دوستان مثل شما فعال بودن
    ممنونم از حضورت
    .....
    مشغله کاریم خیلی زیاده ... سیستم یا در حال رندر هست یا در حال انجام کار !
    ایشالله فرصت آزاد پیدا بکنم حتما بصورت فیلم تست رو برات میزارم
    ولی این اطمینان رو بهت میدم که روی هر 2 تا سیستم من وجود کارت گرافیک تاثیرگذار هست
    [فقط اعضا انجمن قادر به مشاهده لینک ها هستند. ] - [فقط اعضا انجمن قادر به مشاهده لینک ها هستند. ] - [فقط اعضا انجمن قادر به مشاهده لینک ها هستند. ]
    5 کاربر مقابل از Iman عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند . ali 221,jafar68,Moein Zeraati,Morteza Fathollahi,مرتضی
    Iman آنلاین نیست.

4. تاریخ عضویت
    Jan 1970
    تشکر ها
    94
    2014/12/09, 20:12 #24
    آپدیت 13.2 افترافکت منتشر شد. طبق روش نامگذاری ادوبی (که تو ویدئوی 01 همین تاپیک شرح دادم) یک آپدیت مهم باید باشه. هنوز نگرفتمش. و ادوبی هم هیچ توضیحی در موردش نداده. به محض آپدیت کردن یا از طریق ویدئوی آموزشی یا متن قابلیتهای جدیدش شرح داده میشه...
    ویرایش توسط Morteza Fathollahi : 2014/12/09 در ساعت 20:26
    7 کاربر مقابل از Morteza Fathollahi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند . ali 221,aligazboland,Farhad.Mahroughi,h.davoudi,jafar68,Moein Zeraati,Sheibani

5. تاریخ عضویت
    Aug 2014
    نرم افزار من
    VUE
    تشکر ها
    80
    46 بار تشکر شده در 23 پست
    2014/12/13, 08:00 #25
    کلا لینک ها ایراد داره
    aligazboland آنلاین نیست.

6. تاریخ عضویت
    Dec 2014
    نرم افزار من
    VUE
    تشکر ها
    0
    1 بار تشکر شده در 1 پست
    2014/12/13, 10:38 #26
    دستت درد نکنه اقا مرتض بهمون خبر دادی
    کاربر مقابل از shahram عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است: Morteza Fathollahi
    shahram آنلاین نیست.

7. تاریخ عضویت
    Jan 1970
    تشکر ها
    94
    2014/12/13, 10:59 #27
    نقل قول نوشته اصلی توسط aligazboland نمایش پست ها
    کلا لینک ها ایراد داره
    تمام لینکها فعال و سالم هستن. لطفا برای بررسی دقیقتر یکی از لینکها رو با استفاده از لیچر مستقیم کنید. در صورت خطای مجدد لطفا اطلاع بدید تا رسیدگی بشه...
    5 کاربر مقابل از Morteza Fathollahi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند . ali 221,aligazboland,h.davoudi,li@,Yaser

8. تاریخ عضویت
    Jan 1970
    نرم افزار من
    Cinema 4D
    تشکر ها
    5,285
    1,631 بار تشکر شده در 699 پست
    2014/12/13, 11:03 #28
    آقا مرتضی منتظر آموزشهاتون هستیما
    الهم عجل لولیک الفرج
    2 کاربر مقابل از li@ عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند . ali 221,Morteza Fathollahi
    li@ آنلاین نیست.

9. تاریخ عضویت
    Jan 1970
    نرم افزار من
    Cinema 4D
    تشکر ها
    688
    517 بار تشکر شده در 210 پست
    2014/12/13, 23:54 #29
    آقا مرتضی گل عالی بود

اگه ممکنه به آموزشها ادامه بدید

خیلی خیلی ممنون
    ویرایش توسط Hadi Fathipour : 2014/12/13 در ساعت 23:57
    کاربر مقابل از Hadi Fathipour عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است: Morteza Fathollahi
    Hadi Fathipour آنلاین نیست.

10. تاریخ عضویت
    Jan 1970
    تشکر ها
    94
    2014/12/14, 15:05 #30
    مصاحبه من با گلن رایان در سایت زومیت: (ترجمه متاسفانه کمی دستکاری و ادبی شده)
    [فقط اعضا انجمن قادر به مشاهده لینک ها هستند. ]
    7 کاربر مقابل از Morteza Fathollahi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند . ali 221,hosseinvfx,jafar68,li@,SajjadLeymer,Shahrokh Jahanzadeh,Sheibani

صفحه 3 از 6 نخستنخست 12345 ... آخرینآخرین