نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10

موضوع: برترین دوربین های مناسب جلوه های ویژه و کروماکی باقیمت مناسب

1. تاریخ عضویت
    Sep 2015
    نرم افزار من
    3ds Max
    تشکر ها
    50
    216 بار تشکر شده در 77 پست

برترین دوربین های مناسب جلوه های ویژه و کروماکی باقیمت مناسب

#1 2015/09/15, 15:11
    دوربین های حرفه ای کانن را می توان گزینه مناسبی دانست ولی از آنجای که همیشه برند فقط مطرح نیست باید به مواردی اشاره کرد
    دوربین های dslr for canon سری 2012به بعد تنها گزینه های مناسبی هستند چراکه پردازنده های سری قدیمی DIGIC 4 یاDIGIC 4+ که دورن دوربین هایی مثل 600d قراردارد ارزش خرید ندارند البته امروزه
    کانن دیگر حتی دوربین های مبتدی خود را به پردازنده هایDIGIC5+ و DIGIC6 مجهز کرده است حتی برای حرفه ای ها در با بودجه کم canon 7d mark2 را روانه بازار کرده است که دارای دو پردازنده DIGIC6 می باشد
    توجه کنید برای جلوه های ویژه بهتر است بصورت 60fps تصویر برداری انجام شود تا در ترکینگ و مسیر یابی وکامپوزیت و یا هر جلوی ویژه دیگری خروجی مطلوبی داشته باشید که canon 7d mark2 بخوبی از ان برمی آید
    نکته دیگر این است که پردازنده های جدید دوربین ها در پردازش رنگ و نوردهی خیلی بهتر عمل می کنند در نتیجه تاکید من استفاده از نسل جدید دوربین های مجهز به پردازنده DIGIC6 می باشد تا تصویر برداری کروماکی را به نحو احسن انجام دهد
    در مورد لنز هم لنزی با فاصله کانونی ثابت بهترین است که دیافراگم آن با باشد مثلf1.8 و یا f1.4
    حال به معرفی چند دوربین مناسب و ارزان می پردازیم:
    1.canon 7dmark2+lenss 18-135mm
    حدود قیمت 6 میلیون

2.canon 760d +lenss 18-135mm
    حدود3.5 میلیون دارای تصویر برداری hdr پردازنده این مدلDIGIC6

2.2
    canon 70d +lenss 18-135mm
    حدود 3.7 میلیون پردازنده این مدلDIGIC5+

3.canon 750d +lenss 18-135mm
    حدود 2.7 میلیون پردازنده این مدلDIGIC6

canon 700d +lenss 18-135mm.4
    حدود 2 میلیون البته پردازنده این مدلDIGIC5 می باشد
    سعی کنید نسخه های rebel انرا تهییه کنیدچون سفارش اروپا و امریکا است وساخت کشور ژاپن
    [فقط اعضا انجمن قادر به مشاهده لینک ها هستند. ][فقط اعضا انجمن قادر به مشاهده لینک ها هستند. ]
    [فقط اعضا انجمن قادر به مشاهده لینک ها هستند. ][فقط اعضا انجمن قادر به مشاهده لینک ها هستند. ]
    6 کاربر مقابل از majidvfx عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند . DaniCGI,Iman,king,RealFlow,ssMax,مرتضی
    majidvfx آنلاین نیست.

2. تاریخ عضویت
    Jan 1970
    نرم افزار من
    After Effects
    تشکر ها
    1,931
    4,485 بار تشکر شده در 1,171 پست
    2015/09/15, 16:22 #2

مرسی ممنون که فعال شدین
    خودتون دوربین دارین ؟
    در مورد دوربین هایی که 120 فریم میگیرن اطلاعاتی دارین ؟
    با بودجه حول و حوش 10 تومن
    [فقط اعضا انجمن قادر به مشاهده لینک ها هستند. ] - [فقط اعضا انجمن قادر به مشاهده لینک ها هستند. ] - [فقط اعضا انجمن قادر به مشاهده لینک ها هستند. ]
    کاربر مقابل از Iman عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است: مرتضی
    Iman آنلاین نیست.

3. تاریخ عضویت
    Sep 2015
    نرم افزار من
    3ds Max
    تشکر ها
    50
    2015/09/15, 16:45 #3
    با عرض سلام
    بنده در گرو دوربینی هستم که متاسفانه هنوز در بازار ایران نیامده است
    دوربین هایی با قابلیت گرفتن فریم بالا به نظر هنوز sony pxw fs7 گل سرسبد است ولی با قیمت بالاتر
    دوربین های رنج 10 میلیون مثل اینکه تنها پاناسونیک و سونی فعلا حرفی برای گفتن دارند که می توان از آنها به موارد زیر نام برد
    Panasonic AG-DVX200 4K: این دوربین با داشتن 12 استاب دامنه دینامیکی خوبی ارایه می دهد که با قابلیت Variable Frame Rate می توان تا 120فریم در حالتreal بصورت full hd تصویر برداری کند
    Sony Alpha a7S II:این دوربین همان طور که می دانید از دستاورد مهندسین سری الفا می باشد که حالا توانایی فیلم بردای 1080p120 با خوانش تمامی پیکسل ها بدون کاهش سنسور دارا است
    البته دو دوربین فوق تازه وارد بازار شده و باید کمی تامل کرد وتست های این دوربین ها را دید
    دوربین های کوچک gopro hero4 ,sony rx100 vi نیز گزینه های مناسبی هستند

[فقط اعضا انجمن قادر به مشاهده لینک ها هستند. ] [فقط اعضا انجمن قادر به مشاهده لینک ها هستند. ]
    کاربر مقابل از majidvfx عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است: مرتضی
    majidvfx آنلاین نیست.

4. تاریخ عضویت
    Jan 1970
    نرم افزار من
    After Effects
    تشکر ها
    1,931
    2015/09/15, 17:06 #4
    نظرتون درباره مارک تری چی هست ؟
    [فقط اعضا انجمن قادر به مشاهده لینک ها هستند. ] - [فقط اعضا انجمن قادر به مشاهده لینک ها هستند. ] - [فقط اعضا انجمن قادر به مشاهده لینک ها هستند. ]
    Iman آنلاین نیست.

5. تاریخ عضویت
    Sep 2015
    نرم افزار من
    3ds Max
    تشکر ها
    50
    2015/09/15, 18:18 #5
    دوربین canon 5d mark3 دوربینی مناسب بوده ولی نه در سال 2015
    این دوربین با پردازنده DIGIC5+ وسنسور فول فریم اش در خیلی از کار ها برمی آید و تا ایزو ی ISO 25600 تصاویر فوق العاده شفافی می گیرد و با 61 نقطه فوکوس وبدنه الومینیمی ولی محدویت های بشماری دارد با وجود eos movie که از آن می توان به محدود بودن تصویر برداری full hd 30fps اشاره کرد ولی کیفیت مطلوب تر نیز می شودبه شرط هک :magic lantern
    ولی شما دوربینی خواستید که 120fps بگیرد
    با این حال به این نکته نیز توجه کنید با 10 میلیون تومان دوربین های مناسب تری می توان گرفت
    یاعلی..
    majidvfx آنلاین نیست.

6. تاریخ عضویت
    Jun 2015
    نرم افزار من
    Photoshop
    تشکر ها
    27
    79 بار تشکر شده در 48 پست
    2015/09/15, 18:53 #6
    مگه اون دوربین ها تصویر رو فشرده ضبط نمیکنند؟ تا اونجا که من اطلاع دارم برای کروماکی با کیفیت نباید فشرده سازی انجام بشه یا کدک های 44 باید استفاده بشه. Dslr های کانن که 42 ضبط میکنند. این درست نیست؟
    کاربر مقابل از Pejii عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است: مرتضی
    Pejii آنلاین نیست.

7. تاریخ عضویت
    Jan 1970
    نرم افزار من
    After Effects
    تشکر ها
    1,931
    2015/09/15, 20:08 #7
    نقل قول نوشته اصلی توسط majidvfx نمایش پست ها
    دوربین canon 5d mark3 دوربینی مناسب بوده ولی نه در سال 2015
    این دوربین با پردازنده DIGIC5+ وسنسور فول فریم اش در خیلی از کار ها برمی آید و تا ایزو ی ISO 25600 تصاویر فوق العاده شفافی می گیرد و با 61 نقطه فوکوس وبدنه الومینیمی ولی محدویت های بشماری دارد با وجود eos movie که از آن می توان به محدود بودن تصویر برداری full hd 30fps اشاره کرد ولی کیفیت مطلوب تر نیز می شودبه شرط هک :magic lantern
    ولی شما دوربینی خواستید که 120fps بگیرد
    با این حال به این نکته نیز توجه کنید با 10 میلیون تومان دوربین های مناسب تری می توان گرفت
    یاعلی..
    راستش در حال راه اندازی یه استودیو کوچیک هستم
    هم به عکاسی احتیاج هست هم فیلمبرداری و مارک تری رو به این خاطر انتخاب کردم
    و خیلی هم علاقه دارم اسلوموشن های خوب بگیرم

ارزون ترین دوربینی که بتونه 120 فریم بگیره چی هست ؟
    Iman آنلاین نیست.

8. تاریخ عضویت
    Sep 2015
    نرم افزار من
    3ds Max
    تشکر ها
    50
    2015/09/15, 20:37 #8
    قابل توجه دوست عزیزی که نوشته(برای کروماکی با کیفیت نباید فشرده سازی انجام بشه یا کدک های 44 باید استفاده بشه)
    در کروماکی اصل در وهله اول رزولوشن تصویر و تعدادفریم است وبعد نحوه ی پردازش تصویر در نور سنجی و رنگ بعلاوه فشرده سازی های امروزی اصلا تفاوت زیادی ندارند دوربینی که در 100Mbps اطلاعات را ذخیره می کند فکر نکنم فشرده سازی ان طور که در ذهن ماست باعث کاهش کیفیت شود علاوه براین دوربین های فوق قابلیت خروجی بصورتuncompressed HDMI و با نسبت مناسب را دارا هستند ودر این باره ی بحثی به میان نیست شرکت های بزرگی دراروپا هستند که در همین اواخر کروماکی را با دوربین های CANON DSLR گرفتند وهیچ مشکلی در این باره نیست
    یاعلی...

- - - - - - - - - -این ارسال توسط مطلب زیر به روز رسانی شده است.- - - - - - - - - -

اقا ایمان
    دوربین های ارزان قیمتی است نظیر گوپرو که قابلیت اسلوموشن را دارامی باشند ولی ایا واقعا سرعت 120FPS ان هم بصورت REAL است !
    برای استودیو حتی استودیو کوچک بهتر است حداقل دوربین کامپیکت سونی RX100IV را لااقل با قیمت 4 تومان تهیه کنید که توانایی 240FPS ان هم بصورت FULL HD داراست
    دیگر ارزان ترین وباکیفیت ترین ان فکر کنم GORPO HERO 4 BLACK باشد که اسلو آن معمولی است و در رنج 1.5میلیون بهترین گزینه است

ولی تاکید می کنم اگر هنوز اقدام به خرید نکرده اید
    دوربین فوق نظیر Sony Alpha a7S II
    در عکاسی وتصویر برداری و اسلوموشن بهترین است
    نسل اول این دوربین به عنوان شکارچی CANON 5D MARK3 مطرح شد
    حال نسل دوم ان .....
    یاعلی..
    2 کاربر مقابل از majidvfx عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند . Iman,مرتضی
    majidvfx آنلاین نیست.

9. تاریخ عضویت
    Jan 1970
    نرم افزار من
    After Effects
    تشکر ها
    1,931
    2015/09/15, 20:47 #9
    نقل قول نوشته اصلی توسط majidvfx نمایش پست ها
    قابل توجه دوست عزیزی که نوشته(برای کروماکی با کیفیت نباید فشرده سازی انجام بشه یا کدک های 44 باید استفاده بشه)
    در کروماکی اصل در وهله اول رزولوشن تصویر و تعدادفریم است وبعد نحوه ی پردازش تصویر در نور سنجی و رنگ بعلاوه فشرده سازی های امروزی اصلا تفاوت زیادی ندارند دوربینی که در 100Mbps اطلاعات را ذخیره می کند فکر نکنم فشرده سازی ان طور که در ذهن ماست باعث کاهش کیفیت شود علاوه براین دوربین های فوق قابلیت خروجی بصورتuncompressed HDMI و با نسبت مناسب را دارا هستند ودر این باره ی بحثی به میان نیست شرکت های بزرگی دراروپا هستند که در همین اواخر کروماکی را با دوربین های CANON DSLR گرفتند وهیچ مشکلی در این باره نیست
    یاعلی...

- - - - - - - - - -این ارسال توسط مطلب زیر به روز رسانی شده است.- - - - - - - - - -

اقا ایمان
    دوربین های ارزان قیمتی است نظیر گوپرو که قابلیت اسلوموشن را دارامی باشند ولی ایا واقعا سرعت 120FPS ان هم بصورت REAL است !
    برای استودیو حتی استودیو کوچک بهتر است حداقل دوربین کامپیکت سونی RX100IV را لااقل با قیمت 4 تومان تهیه کنید که توانایی 240FPS ان هم بصورت FULL HD داراست
    دیگر ارزان ترین وباکیفیت ترین ان فکر کنم GORPO HERO 4 BLACK باشد که اسلو آن معمولی است و در رنج 1.5میلیون بهترین گزینه است

ولی تاکید می کنم اگر هنوز اقدام به خرید نکرده اید
    دوربین فوق نظیر Sony Alpha a7S II
    در عکاسی وتصویر برداری و اسلوموشن بهترین است
    نسل اول این دوربین به عنوان شکارچی CANON 5D MARK3 مطرح شد
    حال نسل دوم ان .....
    یاعلی..

در مورد دوربین Sony Alpha a7S II توی تئوری بالاتره !!! یعنی جنجالی که براش درست کردن اینطور نشون میداد
    اما در عمل به هیچ عنوان با مارک تری قابل قیاس نیست
    دوستان من توی حالات کاملا متفاوت تست های زیادی ازش گرفتن در اکثر موارد مارک تری سرتر بود
    Iman آنلاین نیست.

10. تاریخ عضویت
    Sep 2015
    نرم افزار من
    3ds Max
    تشکر ها
    50
    2015/09/15, 22:12 #10
    بنده خودم از نزدیک این دوربین را تست نکردم ولی نمونه تصاویرخام آن به نوبه خود عالی بود ولی در تست رولینگ شاتر کمی سستی از خود نشان داده است
    ولی چون شما می گویید این دوربین را دوستانتان تست کرده اند دیگر حرفی برای گفتن نمی ماند موفق باشید
    یاعلی...
    majidvfx آنلاین نیست.

کلمات کلیدی این موضوع