صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 16

موضوع: تفاوت 6d و 7d Mark II در چیست؟

1. تاریخ عضویت
    Aug 2015
    نرم افزار من
    VUE
    تشکر ها
    14
    22 بار تشکر شده در 17 پست

تفاوت 6d و 7d Mark II در چیست؟

#1 2015/12/01, 23:20
    سلام دوستان من دو دوربین 6d و 7d Mark II رو چک کردم بیشتر از 7d خوشم اومد به خاطر نرخ فریم فیلمش. ولی میخاستم ببینم با اینکه بدنه ی خالی هردو فقط 50 هزارتومن اختلاف دارند پس این شرکت چرا اینقدر شبیه به هم این دوربینا رو زده. بنظر شما کدوم رو بخرم؟
    jeferson500 آنلاین نیست.

2. تاریخ عضویت
    Nov 2015
    نرم افزار من
    After Effects
    تشکر ها
    8
    22 بار تشکر شده در 11 پست
    2015/12/01, 23:28 #2
    آشنایی تخصصی به این دوتا دوربین ندارم فقط میخواستم نظرم رو بگم!

بنظرم اونی رو وردار که ساختش جدیدتره! آپدیت تره رو وردار! فکر میکنم 7d II ..

بنظرم خود شرکت هم از قبل نمیدونه بعدها دوربین رو که آپدیت میکنه یه همچنین قضیه ای پیش میاد! خود شرکت هم جا میخوره!
    ویرایش توسط dripdrop : 2015/12/01 در ساعت 23:29
    DropTUTS.com موج نو افترافکتز
    کاربر مقابل از dripdrop عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است: jeferson500
    dripdrop آنلاین نیست.

3. تاریخ عضویت
    Jun 2015
    نرم افزار من
    Photoshop
    تشکر ها
    27
    79 بار تشکر شده در 48 پست
    2015/12/02, 09:19 #3
    کانن سری 7D رو به سمت امکاناتِ فیلم برداری اش بهینه کرده، سنسور کراپ شده این سری برای عکس برداری به خوبی سری های 6D نیست. سری 7D markII هم به همین ترتیب بیش از پیش برای کاربرانی که به امکاناتِ فیلم برداری دوربین های کانن نیاز دارند بهینه شده اند. دو درگاه اتصال مموری و سرعت فریم ریت فیلم برداری بیشتر، فوکوس سریعتر و بهتر در هنگام فیلم برداری .....

در یک کلام، اگه برای عکس برداری قصد خرید دوربین دارید، بین این دو به سمت 6D بروید، برای فیلم برداری به سمت 7D MarkII
    2 کاربر مقابل از Pejii عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند . dripdrop,jeferson500
    Pejii آنلاین نیست.

4. تاریخ عضویت
    Sep 2015
    نرم افزار من
    3ds Max
    تشکر ها
    50
    216 بار تشکر شده در 77 پست
    2015/12/02, 13:20 #4
    نقل قول نوشته اصلی توسط jeferson500 نمایش پست ها
    سلام دوستان من دو دوربین 6d و 7d Mark II رو چک کردم بیشتر از 7d خوشم اومد به خاطر نرخ فریم فیلمش. ولی میخاستم ببینم با اینکه بدنه ی خالی هردو فقط 50 هزارتومن اختلاف دارند پس این شرکت چرا اینقدر شبیه به هم این دوربینا رو زده. بنظر شما کدوم رو بخرم؟
    باعرض سلام به دوستان
    دوربین canon 6d درسال 2012 معرفی شد . این دوربین را می توان دوربینی با امکانات متوسط ارزان ولی فول فریم نامید در دوربین های فول فریم لذت عکاسی در مناظر و محیط های باز و وسیع بیشتر جلب توجه می کند پردازنه دوربین نیز همان پردازنده تصویر canon 5dmark3 می باشد که خوب است
    ولی چون هدف عرضه دوربین سطح مبتدی است کانن قصد داشته دوربینی خوب با بودجه محدود را به بازار عرضه کند به همین دلیل به بعضی موارد مهم هم حتی چشم گوشی کرده است بفرض مثال بیشینه سرعت شاتر 1/4000 است که خوب است ولی کافی نه.....
    اما نسل دوم دوربین کانن سری هفت یعنی 7dmark2 یکی از برترین دوربین های موجود است چراکه از دوپردازنده قدرتمند وبروز شده یعنی DIGIC 6 dual است که فوق العاده است .درست است ابعاد حسگر کوچک تر یعنی APS-C 22.4 x 15 mm می باشد ولی کیفیت بالاتر از دوربین 6d میباشد
    نرخ فریم ریت دوربین نیز دوبرابر می باشد یعنی 60 فریم برثانیه که به لطف پردازنده های دوربین میسر شده است سرعت شاتر دوبرابر شده و می تواند با بیشینه 1.8000 تصاویر را ثبت کند عکاسی پیاپی نیز دوبرابر 6d یعنی 10 فریم برثانیه است
    نتیجه گیری بسیار راحت است چه دربخش عکاسی چه دربخش تصویر برداری و فقط بودجه مشخص کننده ی آن است.
    اگر توان خرید دوربین canon 7dmark 2 را دارید بهترین انتخاب رامی توانید داشته باشید که در حالت کلی بهتر از 6D می باشد
    تنها زمانی 6D را می توان به انتخاب دعوت کرد که شما واقعا نیاز به یک فول فریم را داشته باشید
    موفق باشید.......
    سعی کن زندگی ات را طوری رقم بزی که خواسته بودی نه از تو خواسته بودند...
    2 کاربر مقابل از majidvfx عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند . dripdrop,jeferson500
    majidvfx آنلاین نیست.

5. تاریخ عضویت
    Aug 2015
    نرم افزار من
    VUE
    تشکر ها
    14
    2015/12/03, 19:51 #5
    ممنون از همه عزیزان بابت توضیحات خوبتون. حالا چند سوال:
    اول: 7d mark II ینی فول فریم نیست؟
    دوم: من چونکه باید پول هم از کسی قرض بگیرم فعلا فقط بدنه رو میخوام بخرم و میشه بدون لنز کار کرد؟
    سوم: ارزان ترین لنز برای 7d چی هست فعلا کار راه انداز باشه؟
    jeferson500 آنلاین نیست.

6. تاریخ عضویت
    Sep 2015
    نرم افزار من
    3ds Max
    تشکر ها
    50
    2015/12/06, 11:47 #6
    ممنون از همه عزیزان بابت توضیحات خوبتون. حالا چند سوال:
    اول: 7d mark II ینی فول فریم نیست؟
    دوم: من چونکه باید پول هم از کسی قرض بگیرم فعلا فقط بدنه رو میخوام بخرم و میشه بدون لنز کار کرد؟
    سوم: ارزان ترین لنز برای 7d چی هست فعلا کار راه انداز باشه؟
    باعرض سلام
    نه فول فریم نمی باشد یعنی اندازه حسگر کمی کوچک تر می باشد یعنی ابعاد حسگر APS-C 22.4 x 15 mm می باشد
    بدون لنز به هیج وجه قابل استفاده نمی باشد
    ارزان ترین لنز مناسب هم Canon EF 50mm f/1.8 II می باشد با قیمت حدودی 300 تومان
    و لنز Canon EF 50mm f/1.8 STM با قیمت حدودی 450 تومان
    پشنهاد بنده صبر کردن و خرید کیت دوربین همراه با لنز است هم مطمئن تر و هم ارزان تمام شدن خرید
    شما می توانید در بازار کیت کامل دوربینCanon EOS 7D Mark II را به همرا لنز همه کاره و باکیفیت 18-135 IS STM با قیمت حدودی پنج میلیون تومان خریداری کنید
    بهترین مکان خرید نمایندگی های کانن است و توصیه می شود حدالامکان از مغازه های متفرقه خرید نکنید
    majidvfx آنلاین نیست.

7. تاریخ عضویت
    Aug 2015
    نرم افزار من
    VUE
    تشکر ها
    14
    2015/12/08, 10:57 #7
    نقل قول نوشته اصلی توسط majidvfx نمایش پست ها
    باعرض سلام
    نه فول فریم نمی باشد یعنی اندازه حسگر کمی کوچک تر می باشد یعنی ابعاد حسگر APS-C 22.4 x 15 mm می باشد
    بدون لنز به هیج وجه قابل استفاده نمی باشد
    ارزان ترین لنز مناسب هم Canon EF 50mm f/1.8 II می باشد با قیمت حدودی 300 تومان
    و لنز Canon EF 50mm f/1.8 STM با قیمت حدودی 450 تومان
    پشنهاد بنده صبر کردن و خرید کیت دوربین همراه با لنز است هم مطمئن تر و هم ارزان تمام شدن خرید
    شما می توانید در بازار کیت کامل دوربینCanon EOS 7D Mark II را به همرا لنز همه کاره و باکیفیت 18-135 IS STM با قیمت حدودی پنج میلیون تومان خریداری کنید
    بهترین مکان خرید نمایندگی های کانن است و توصیه می شود حدالامکان از مغازه های متفرقه خرید نکنید
    ممنون از راهنمایی خوبتون. دوستم با canon 1200D فیلم گرفت خیلی حالم بهم خورد. کمی دوربین کتون بخوره motion blur میشه تصویر. حالا توی دوربین چه چیزی باید بالا باشه تا این بلور شدن تصویر کمتر باشه؟ فکر کنم شاتر باشه درسته؟ شاتر باید کم باشه یا زیاد در یک دوربین خوب؟
    jeferson500 آنلاین نیست.

8. تاریخ عضویت
    Sep 2015
    نرم افزار من
    3ds Max
    تشکر ها
    50
    2015/12/13, 13:11 #8
    ممنون از راهنمایی خوبتون. دوستم با canon 1200D فیلم گرفت خیلی حالم بهم خورد. کمی دوربین کتون بخوره motion blur میشه تصویر. حالا توی دوربین چه چیزی باید بالا باشه تا این بلور شدن تصویر کمتر باشه؟ فکر کنم شاتر باشه درسته؟ شاتر باید کم باشه یا زیاد در یک دوربین خوب؟
    متاسفانه دوربین کانن1200d به علت نداشتن فوکوس خودکار وردیابی پیشرفته برای فیلمبرداری آن چنان حرفی برای گفتن ندارد....
    این اتفاق به دو عامل اصلی بستگی دارد لنز و حسگر به علاوه ی فوکوس یابی خودکار وتعداد نقاط فوکوس
    دروبین canon 1200D یک دوربین کاملا مبتدی می باشد و توقع نداریم دراین میان قدرت خود را نشان دهد
    در دوربین کانن7dmark2 این مشکل به هیج وجه نمی باشد دوربینی که بتواند تعداد 61 نقطه فوکوس را ردیابی و بافریم 60 انجام شود این اتفاق به امری محال تبدیل خواهد شد ویادتان باشد در دوربین های نسل جدید حتی در خود لنز هیبرید هم فوکوس خودکار قرار داده شده است که با حرکت تصاویرهمچنان واضح است
    موفق باشید.....
    ویرایش توسط majidvfx : 2015/12/13 در ساعت 14:08
    majidvfx آنلاین نیست.

9. تاریخ عضویت
    Aug 2015
    نرم افزار من
    VUE
    تشکر ها
    14
    2015/12/15, 00:45 #9
    الان شرایطم خیلی سخت شده به خاطر دانشگاه. مجبورم فعلا با یک دوربین زیر 2میلیون سر کنم تا بعد. نظر شما با این بودجه چی خوب هست برای فیلم.
    jeferson500 آنلاین نیست.

10. تاریخ عضویت
    Sep 2015
    نرم افزار من
    3ds Max
    تشکر ها
    50
    2015/12/15, 16:07 #10
    الان شرایطم خیلی سخت شده به خاطر دانشگاه. مجبورم فعلا با یک دوربین زیر 2میلیون سر کنم تا بعد. نظر شما با این بودجه چی خوب هست برای فیلم.
    دراین رنج قیمتی بهترین انتخاب یا به عبارتی تنها انتخاب درست شما canon 700dKit 18-55mm IS STM می باشد که بهتر است نسخه canon eos rebel T5i را خرید کنید....
    البته می توانید در صورت نیاز نداشتن دوربین کاملا حرفه ای از دوربین های بدون آینه مانند دوربین جدید و قدرتمند و جمع جور Canon EOS M3 استفاده کنید
    در دوربین های کامپکت نیز دو دوربین sony rx100iii بهترین انتخاب است
    پس اگر فقط توجه شما به کیفیت تصویر است بهتر است canon700d را انتخاب کنید.....
    majidvfx آنلاین نیست.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین