نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: راهنمایی برای خرید سیستم برای افتر افکت و مایا و 3DMax و رندرگیری

1. تاریخ عضویت
    Jan 2016
    نرم افزار من
    Maya
    تشکر ها
    0
    0 بار تشکر شده در 0 پست

ssd بخرم یا نه؟

#1 2016/01/14, 20:38
    سلام میخواستم نظرتون رو در مورد خرید هارد ssdبدونم ؟بعضیها میگن رم و سی پیو قوی باشه احتیاجی به ssd نیست یعنی بیشتر بازار گرمیه .چون هزینه این هاردها بالاست بجاش میشه یه هارد باظرفیت چند برابر خرید آیا بازهم مقرون به صرفه هست؟ و سوال بعدی جایی خوندم اگه این هاردها فرمت بشن عمرشون کوتاه میشه وبه مرور زمان هم سرعتشون برابر هاردهای معمولی میشه آیا درسته؟ آیا این رم وسی پیو بدون ssd جواب کار منو میده؟Intel core i7 4790 3.6 GHZ
    G.skill triden x 2*8 16 GB

و یا اینکه چون رندر گیری وکند نبودن سرعت برام مهمه هارد ssd بگیرم برای این مورد ؟ آیا تاثیر گذاری محسوسه؟ خواهشا زود پاسخ بدید چون تا چند روز بعد قصد خرید دارم.

و یه چیز دیگه خواستم برای پستم موضوع رو ویرایش کنم نشد همچین امکانی ندارین؟
    ویرایش توسط moon20 : 2016/01/18 در ساعت 22:36
    moon20 آنلاین نیست.

2. تاریخ عضویت
    Jan 2016
    نرم افزار من
    Maya
    تشکر ها
    0
    0 بار تشکر شده در 0 پست
    2016/01/19, 18:46 #2
    سرعت پاسخگوییتون منو کشته!
    moon20 آنلاین نیست.

3. تاریخ عضویت
    Jun 2015
    نرم افزار من
    Photoshop
    تشکر ها
    27
    79 بار تشکر شده در 48 پست
    2016/01/19, 21:09 #3
    در مورد مایا و 3DS Max اصلاً هارد با سرعت بالا فرقی در کارتون نمیگزاره، هارد معمولی هم بخرید دور پایینش هم حتی باشه کافیه. توی افتر هم اگه Pre-Render نمیکنید لایه هاتون رو، سرعت هارد فرقی نمیکنه. ولی من خودم به شخصه یک کم که لایه ها و افکت هام زیاد میشه و AE سرعت پاسخوگیش پایین میاد، بعضی از precomp هام رو رندر میکنم و از فایل رندر شده بدون فشردگی به جای افکت های بلادرنگ اسفتاده میکنم، در این شرایط هارد سرعت بالا خیلی هم تاثیر گزاره.

در مورد طول عمر SSD، این هارد ها یک کمی طول عمرشون پایین تر از هارد های معمولیه، مخصوصاً اگه خوندن و نوشتن زیادی روشون انجام بشه، البته بوجود آمدن مشکل برای های معمولی حتی در روزها و ماه های اول کارکردشون هم بوده که گزارش شده و اصلاً خراب شدن هارد یک اتفاق حتمی است که هر لحظه ممکنه پیش بیاد و فرقی نمیکنه شما SSD داشته باشی یا هارد فیزیکی، یک روز از عمر هارد گزشته باشه یا 10 سال. بخواد پیش بیاد، پیش میاد. فرمت کامل هم طول عمر همه نوع دستگاه ذخیره سازی ای رو پایین میاره.

در مورد پایین اومدن سرعت هارد های SSD، بعله، این هارد ها نیاز به Trim شدن دارند تا سرعت بالای خودشون رو حفظ کنند. یه سری از هارد های SSD امکان Trim شدن دارند که شما باید دستی این کار رو هر چند وقت یک بار در سیستم عاملتون انجام بدید روشون یا Schedule تنظیم کنید تا سیستم عاملتون مثلاً هفته ای یک بار این کار رو انجام بده. یک سری هم هستند که Auto Trim هستند و خود هارد این کار رو میکنه. و یک سری هم اصلاً Trim ساپورت نیستند.

و اما بریم سراغ رم و سی پی یو، اول از همه اطمینان حاصل کنید که رم و سی پی یویی که میخرید با هم match بشند، توی مشخصات CPU نوشته که با چه سری RAM و چه سرعت هایی از اون سری از رم سازگاری داره. سی پی یوی مد نظر شما تا 32 گیگابایت DDR3 با فرکانس 1600mhz ساپورت میکنه.

حالا چرا میخواهید i7 4790 خریداری کنید؟ تفاوت سرعتی که این سی پی یو در کارهای شما میتونه بگزاره رو فقط در هنگام رندرهای سه بعدی مشاهده خواهید کرد. باقی امکانات نرم افزارهایی که شما نام بردید نهایتاً از یکی از core های سی پی یو شما و اونهم فقط بخشی اش را استفاده خواهند کرد. از من بپرسید skylake core i3-6100 بخرید سرعت محیط کاربری نرم افزارهاتون خیلی بهتر خواهد بود، توی رندر هم اونقدر تفاوت چشمگیری نخواهید دید و در کنار اون هرچی کمی هم داره با ساپورت کردن رم DDR4 باس 2133 جبران میکنه. البته هزینه ای که کمتر خرج این سی پی یو خواهید کرد رو از اونطرف برای مادربورد DDR4 ساپورت و رم DDR4 خواهید پرداخت، با این خرید آسایش بیشتری در هنگام کار با نرم افزارهاتون در هنگام شلوغ و سنگین شدن پروژه هاتون خواهید داشت.

و آخر همه هم، کارت گرافیک خوب یادتون نره، یه چیزی که به میزان مناسبی پردازنده cuda داشته باشه چون که دیگه اکثر نرم افزارها و پلاگین ها دارند برای پردازش میرند به سمت استفاده از این تکنولوژی و به جای CPU از GPU شما استفاده خواهند کرد (آینده نه چندان دور).

رم هم که زیر 16 گیگ نگیر. بالاترین فرکانس کاری هم داشته باشه که CPU ات قبول میکنه. مارک رم مورد نظرت هم عالیه. G.Skill رم های خیلی خوبی میزنه.
    Pejii آنلاین نیست.

4. تاریخ عضویت
    Nov 2017
    نرم افزار من
    VUE
    تشکر ها
    0
    0 بار تشکر شده در 0 پست
    2017/11/19, 13:09 #4
    سلام خسته نباشید... سیستم مناسب جهت کار با 3d maxو رندر گیری بهم معرفی کنید... نمیدونم برای gpuباید پول بیشتری خرج کرد یا cpu
    miladdwg آنلاین نیست.