«شارژر همراه انکر مدل A1372 PowerCore با ظرفیت 26800 میلی آمپر ساعت» بدنهای به شکل یک مستطیل و 580 گرم وزن دارد. طول این شارژر مستطیل 180 میلیمتر، عرض آن 80 و ارتفاعش 24 میلیمتر است. این محصول به دلیل وزن، ابعاد و ظرفیت باتری مناسب خود، یک انتخاب ایدهآل برای افرادی بوده که در طول روز با مشکل تمام شدن شارژ باتری گوشی موبایل و تبلت خود دست و پنجه نرم میکنند.
روی بدنهی این محصول 3 درگاه خروجی USB تعبیه شده که قادر هستند جریان نهایی خروجی با شدت 2.4 آمپر را برای شما فراهم کنند. در زمان استفاده از انواع [فقط اعضا انجمن قادر به مشاهده لینک ها هستند. ] باید به شدت جریان خروجی آن و دستگاه مورد نظرتان که قرار است باتری آن را شارژ کنید، توجه داشته باشید. برای شارژ باتری انواع گوشیهای موبایل باید شارژر همراه شما حداقل جریان خروجی 1 آمپر را داشته باشد.

این در حالی است که برای شارژ باتری تبلت باید از یک پاور بانک با حداقل شدت جریان خروجی 2 آمپر استفاده کنید. در نتیجه شما با استفاده از این محصول میتوانید باتری انواع گوشیهای موبایل، تبلت، دوربینهای دیجیتال، موزیکپلیرها و دیگر دستگاههای از این قبیل را شارژ کنید. همچنین این پاور بانک دارای یک درگاه شارژ سریع Qualcomm Quick Charge 3.0 بوده که دستگاه شما را تا بسیار سریعتر از درگاههای معمولی شارژ میکند.

در این محصول از یک باتری با ظرفیت 26800 میلیآمپر ساعت بهره گرفته شده که قادر است با یکبار شارژ کامل، باتری یک آیفون 6S را بیش از 10 مرتبه، یک لپ تاپ مک بوک 2015 را سه دفعه، گلکسی اس 6 را 7 مرتبه یا باتری یک آیپد مینی 4 را سه مرتبه شارژ کند. شرکت سازنده در این محصول از تکنولوژی شارژ سریع Power IQ جهت افزایش سرعت شارژ خود پاور بانک، بهره گرفته است.

همانطور که از نام این تکنولوژی پیداست، شما میتوانید با استفاده از آن باتری گوشی موبایل یا تبلت خود را با سرعت بیشتر از پاور بانکهای معمولی شارژ کنید. ساختار این پاوربانک شامل سیستم امنیتی مولتی پروتکتور و روکش آلمینیومی است. همچنین روی بدنهی آن نشانگرهای LED هم وجود دارد که وضعیت باتری پاور بانک را نمایش میدهند.

«انکر» پاوربانک [فقط اعضا انجمن قادر به مشاهده لینک ها هستند. ] انکر، جزو پرفروشترین برندها در حوزه لوازم جانبی، یکی از شارژرهای همراه قدرتمند ساخت این شرکت است. این پاوربانک با سه درگاه خروجی و یک درگاه ورودی، همراهی مطمئن برای دستگاههای دیجیتال شماست که باتری بیشتر گوشیهای هوشمند را تا بالای 10 بار شارژ میکند.

در پاوربانک A1372 باتری لیتیوم یونی وجود دارد که ساخت شرکت پاناسونیک است. باتریهایی که امروزه در دستگاههای دیجیتال استفاده میشوند، عموما از دو گروه باتریهای لیتیوم-یونی و باتریهای لیتیوم-پلیمری هستند. باتریهای لیتیوم یونی در دمای 20- تا 60 درجه سانتیگراد عملکرد مطلوب خود را دارند، اما باتریهای لیتیوم پلیمری محدوده دمای بیشتری را پوشش میدهند و در دماهای بسیار بالا یا بسیار پایین هم به شکل عادی انرژی مورد نیاز دستگاه را فراهم میکند. اما شاید بتوان گفت مهمترین مزیت باتریهای لیتیوم پلیمری در وزن آنهاست. اگر دو پاوربانک با ظرفیت اسمیهای مساوی و بدنه مشابه را با هم مقایسه کنید، خواهید دید پاوربانکی که از باتری لیتیوم پلیمری بهره میبرد از وزن کمتری برخوردار است. در درجه دوم این دو نوع باتری در طول عمر تفاوت دارند، باتریهای لیتیوم پلیمری انرژی خروجی کمتری نسبت به لیتیوم یونیها دارند و به همین دلیل بیشتر از باتریهای لیتیوم یونی عمر میکنند و از طرفی باتریهای لیتیوم یونی برای طول عمر بیشتر باید به شکل منظم و تعریف شدهای شارژ شوند.


انکر تا به حال دو نسخه از فناوری Power IQ ارائه داده است: Power IQ 1.0 و Power IQ 2.0. این تکنولوژی به سریعتر انجام شدن عملیات شارژ کمک میکند. این فناوری با بیشتر دستگاهها سازگار است و زیاد کردن شدتجریان و توان خروجی، سرعت شارژ را بهبود میبخشد. فناوری Power IQ در واقع نوعی سیستم تشخیص هوشمند شدتجریان با توجه به ولتاژ متصل شده هم هست.

پاوربانکی که مجهز به Power IQ باشد با اتصال به ولتاژ 5 ولت شدتجریانهای 1.0 آمپر، 2 آمپر و 2.4 آمپر را به صورت خروجی تولید میکند و در صورت اتصال به ولتاژ 9 ولت 2.0 آمپر، و ولتاژ 12 ولت 1.5 آمپر خروجی دارد. البته این مقدار حداقل شدتجریان است. در پاوربانک مدل A1372 PowerCore این مقدار به 3 آمپر هم میرسد. با این فناوری اگر برای شارژ آیفون 7 پلاس 3.18 ساعت زمان نیاز باشد، این مقدار به 2.1 ساعت کاهش پیدا میکند. توان خروجی با فناوری Power IQ 1.0 برابر 12 وات و و با Power IQ 2.0 برابر 18 وات است. بنابراین زمان شارژ کامل در نسخه دوم باز هم کاهش یافته است.

در بسیاری از پاوربانکها به دلیل مقاومت کابل، میزان ولتاژ کاهش مییابد اما به لطف فناوری ولتاژ بوست (Voltage Boost) این ولتاژ تلف شده، جبران میشود تا سرعت شارژ به شکلی ثابت ادامه داشته باشد و سرعت آن در بیشترین حالت ممکن باقی بماند. بیشتر پاوربانکهای انکر (Anker) از فناوری Voltage Boost بهره میبرند. گفتنی است سختافزار پاوربانک A1372 انکر با بهرهگیری از امکان محافظت چندمنظوره (Multi Protect) از وقوع اتصال کوتاه (Short Circuit) جلوگیری میکند تا شارژی امن و بدون آسیب به دستگاه و پاوربانک امکانپذیر باشد. همچنین در برابر افزایش ناگهانی ولتاژ و جریان و افزایش دما هم مقاوم است .

بدنه بیشتر پاوربانکهای انکر از پلیکربنات ساخته شده است و شکل مستطیلی و ظاهر مات دارند. البته لبههای جانبی پاوربانک A1372 به صورت گرد و خمیده طراحی شده تا در دست گرفتن و استفاده از آن آسانتر باشد. تمام درگاههای ورودی و خروجی در یک سمت قرار گرفتهاند و در صورتی که در خروجی پاوربانک از فناوری Power IQ استفاده شده باشد، نشان IQ در کنار این درگاه دیده میشود. روشن بودن هرکدام از نشانگرهای LED که برای اعلام وضعیت شارژ باتری تعبیه شدهاند، حاکی از وجود 2680 میلیآمپرساعت ظرفیت در باتری آن است.
لینک خرید: [فقط اعضا انجمن قادر به مشاهده لینک ها هستند. ]