صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 41

موضوع: سری آموزش های نرم افزار پریمیر پرو

1. تاریخ عضویت
    Jan 1970
    تشکر ها
    94
    488 بار تشکر شده در 91 پست
    2014/11/06, 12:36 #21
    Morteza - @li - Zbrush5
    سعی میکنم به طور گروهی در این پست یه پاسخ کامل به سوالات و درخواست هاتون بدم:

Morteza - @li:
    کمی در خصوص نرم افزارهای انکود فیلم: در حال حاضر سه نرم افزار محبوب در این حیطه وجود داره: Staxrip - MeGUI - Handbrake. اما اینها در واقع نرم افزار نیستن. بلکه صرفا یک GUI هستن. یک User Interface. وقتی شما برای مثال میگید یا فکر میکنید MeGUI بهتر از Staxrip هست ، اگر منظورتون از بهتر بودن خروجی بهتر یکی از این نرم افزارها نسبت به دیگری (چه از نظر حجم کمتر و چه کیفیت بهتر) هست مثل این میمونه که بگید ماشین مگان قرمز رنگ بهتر از رنگ سفیدش هست. "بهتر" در اینجا واژه اشتباهی هست. صرفا زیباتره. وقتی شما فرضا با MeGUI دارید کار انکود رو انجام میدید در واقع با MeGUI انجام نمیدید. دارید با نرم افزارها ، کدکها و... دیگه مثل Avisynth ، mkvtoolnix و... کار انکود رو انجام میدید. شما نرم افزار Staxrip رو دانلود کنید. یک پوشه به نام Applications درش وجود داره. نرم افزارهایی که داخل این پوشه هستن کار انکود رو انجام میدن. که این نرم افزار بین انکودرهای مختلف مشترک هستن. تو فروم های خارجی به نظرسنجی هایی نظیر این برمیخورید: which better GUI for x264 Encoder. یعنی دارن میگین برای انکودر x264 کدوم Interface بهتر هست. نرم افزارهای انکودر در واقع در یک قالب گرافیکی میان برای نرم افزارهایی که Interface ندارن یک محیط گرافیکی تعریف میکنن که شما بتونید با تیک زدن یا تغییر یک پارامتر کار انکود رو انجام بدید. بنابراین با تنظیمات یکسان همه این انکودرها خروجی یکسانی میدن.
    مثال: وقتی شما میخواید ویدئوی رو به کدک H.264 انکود کنید این کارو باید با انکودر x.264 انجام بدید. اما x.264 یک نرم افزار نیست. و نیاز به رابط کاربری داره.
    به طور مشخص MeGUI و Staxrip هیچ تفاوتی با هم ندارن به جز اینکه GUI نرم افزار Staxrip خیلی بهتر و خوشدست تر از اولی هست. اما Handbrake تفاوتی داره. این انکودر فقط به دو تا کانتینر کار انکود رو انجام میده: MKV و mp4. اگه میخواید کلیپ و ویدئوی خودتون رو به کدک H.264 انکود کنید پس هر سه این نرم افزارها مناسب هستن و خروجی یکسانی دارن. جز اینکه Handbrake نسخه مک داره و کار Remux رو به تنهایی انجام نمیده. (بعدها توضیح میدم چه فرآیندی هست) و البته محیط بینهایت بهتری نسبت به این دو تا داره. اگه میخواید به کدک هایی نظیر Xvid یا DivX انکود کنید پس باید از دو نرم افزار اول استفاده کنید.
    برای اینکه خیالتون رو راحت کنم یه مقایسه تصویری انجام میدم بین Staxrip و Handbrake برای ارائه تنظیمات انکودر X.264 تا ببینید همشون پارامترهای یکسانی رو ارائه میدن:
    تو تصویر زیر پارامترهای عمومی این انکودر رو تو دو نرم افزار میبینید: (اگه دقت کنید تعدادی از این تنظیمات عمومی رو هنگام خروج در نرم افزار پریمیر پرو هم میبینید)

[فقط اعضا انجمن قادر به مشاهده لینک ها هستند. ]

همین کار رو میشه با تنظیمات پیشرفته هم کرد و میتونید ببینید در تنظیمات پیشرفته هم تفاوت اساسی با هم ندارن. مهم اینه که محتوا و معنای این تنظیمات رو بفهمید وگرنه خود این نرم افزارها یا بهتر بگم GUI ها هیچ برتری نسبت به دیگری ندارن.

zbrush5:
    تا به حال Sorenson رو تست نکردم. میدونم که یک نرم افزار Standalone هست و برای سه نرم افزار FCPX و Avid Media و PPro پلاگین داره. اما نکته ای. اگه ویدئوهای من رو دیده باشید من در اونها بارها به مسئله قیمت و خریداری کردن نرم افزارها اشاره کردم. قیمت این نرم افزار 750 دلار هست. (نسخه پرو) تمام نرم افزارهایی که بالا بهشون اشاره کردم کاملا رایگان هستند. نمیدونم چقدر از امکانات و گزینه هایی که این سه نرم افزار برای کار انکود رو در اختیار ما میذارن این نرم افزار در اختیار ما بذاره. نکته مثبت این نرم افزار H.265 هست. من واستون تست میکنم و بهتون اطلاع میدم.
    ویرایش توسط Morteza Fathollahi : 2014/11/06 در ساعت 12:41
    8 کاربر مقابل از Morteza Fathollahi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند . ali 221,h.davoudi,li@,Matin22,Morteza,p.mozayan,Sheibani,رضا گ
    Morteza Fathollahi آنلاین نیست.

2. تاریخ عضویت
    Jan 1970
    نرم افزار من
    Premiere Pro
    تشکر ها
    161
    342 بار تشکر شده در 154 پست
    2014/11/06, 12:42 #22
    مرتضی جان اگر گفتی این نرم افزار چه کارایی ممتازی داره؟
    XMedia Recode
    Sheibani آنلاین نیست.

3. تاریخ عضویت
    Jan 1970
    تشکر ها
    94
    2014/11/06, 12:45 #23
    چند جایی اسمشو شنیدم اما پیگیریش نشدم
    2 کاربر مقابل از Morteza Fathollahi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند . Matin22,p.mozayan

4. تاریخ عضویت
    Jan 1970
    نرم افزار من
    Cinema 4D
    تشکر ها
    1,518
    1,896 بار تشکر شده در 706 پست
    2014/11/06, 12:50 #24
    با این نرم افزار میشه چی کار کرد ؟! دقیقا ؟!
    Matin22 آنلاین نیست.

5. تاریخ عضویت
    Jan 1970
    نرم افزار من
    Premiere Pro
    تشکر ها
    161
    2014/11/06, 13:24 #25
    نقل قول نوشته اصلی توسط morteza_f نمایش پست ها
    چند جایی اسمشو شنیدم اما پیگیریش نشدم
    همانطور که خودتون میدونید MKV یک Container یا بسته هست! بعضی اوقات که نیاز دارید MKV وارد نرم افزار کنید، فایل را به این نرم افزار می دهید و در عرض یک دقیقه یک ویدئو 2 ساعتی را در بسته جدید دیگری مثل MP4 یا ... قرار می دهد، دیگر نیازی نیست تبدیل کنید.
    نرم افزار رایگان هست، قابلیت تغییر خصوصیت های صدا و تصویر هم در این نرم افزار وجود دارد.

- - - - - - - - - -این ارسال توسط مطلب زیر به روز رسانی شده است.- - - - - - - - - -

البته MKV مثال بود ولی پسوندهای دیگری هم پشتیبانی می کند.
    5 کاربر مقابل از Sheibani عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند . ali 221,alirezai,Morteza,p.mozayan,رضا گ
    Sheibani آنلاین نیست.

6. تاریخ عضویت
    Jan 1970
    تشکر ها
    94
    2014/11/06, 13:34 #26
    این همون چیزی هست که بهش میگن remux. این قابلیت رو Staxrip و MeGUI و Avidemux و خیلی از انکودرهای دیگه هم دارن. در واقع تبدیل نمیکنه. کانتینر رو تغییر میده. اول فایل باید Demux بشه.
    ویرایش توسط Morteza Fathollahi : 2014/11/06 در ساعت 13:46
    3 کاربر مقابل از Morteza Fathollahi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند . ali 221,jafar68,p.mozayan

7. تاریخ عضویت
    Jan 1970
    نرم افزار من
    Premiere Pro
    تشکر ها
    161
    2014/11/06, 14:24 #27
    آره دیگه اول باید دی ماکس بشه، ولی خب خوبی کانتینرها این هست که بی نهایت فایل ویدئو، صدا و زیرنویس میشه اضافه کرد.
    حالا شما این نرم افزار رو تست کنید، متوجه مزایایش می شوید.
    4 کاربر مقابل از Sheibani عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند . ali 221,jafar68,Morteza,Morteza Fathollahi
    Sheibani آنلاین نیست.

8. تاریخ عضویت
    Jan 1970
    تشکر ها
    94
    2014/11/06, 15:04 #28
    یررسی کردم Xmedia رو. خیلی خوبه. GUI خوب و منظمی داره. خاصه برای Remux عالیه. تست کردم صدا و تصویر کاملا سینک بودن. مشکلی که تو بیشتر نرم افزارهای دیگه پیش میاد و باید Shift کرد صدا رو. ممنون از پیشنهادت. احتمال داره این رو واسه خودم جایگزین Staxrip کنم...
    ویرایش توسط Morteza Fathollahi : 2014/11/06 در ساعت 15:23
    5 کاربر مقابل از Morteza Fathollahi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند . ali 221,alirezai,jafar68,p.mozayan,Sheibani

9. تاریخ عضویت
    Aug 2014
    نرم افزار من
    VUE
    تشکر ها
    0
    377 بار تشکر شده در 166 پست
    2014/11/07, 02:54 #29
    اقا ممنون پس چسزس شبح بخ برنامه Drastic.MediaReactor
    البته اگر اینم به قولی پسوند رو در هر برنامه ای ارعه بده خوبه برای دانلود هست حجم چه قدره
    در رابطه با Standalone من فکر کردم برنامه تبدلی هست خوب در مورد این برنامه میتونم بگم یک برنامه تکملی در مورد تمامی برنامه ها حتی وب و هر چیزی که فکرشو کنید هست به خاطر همین برنامه گرونی هست
    کاربر مقابل از zbrush5 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است: ali 221
    zbrush5 آنلاین نیست.

10. تاریخ عضویت
    Jan 1970
    نرم افزار من
    Cinema 4D
    تشکر ها
    5,285
    1,631 بار تشکر شده در 699 پست
    2014/11/08, 00:04 #30
    مرتضی جان بسیار دستت درد نکنه
    الهم عجل لولیک الفرج
    2 کاربر مقابل از li@ عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند . ali 221,Morteza Fathollahi
    li@ آنلاین نیست.

صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین