نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: تفاوت لنز دوربین عکاسی

1. تاریخ عضویت
    Jan 1970
    نرم افزار من
    3ds Max
    تشکر ها
    1,292
    1,143 بار تشکر شده در 383 پست

تفاوت لنز دوربین عکاسی

#1 2014/08/24, 12:57
    میخواستم بپرسم که تفاوت لنز usm با لنز stm در چی هست ؟ با تشکر
    javadf73 آنلاین نیست.

2. تاریخ عضویت
    Jan 1970
    نرم افزار من
    3ds Max
    تشکر ها
    1,292
    1,143 بار تشکر شده در 383 پست
    2014/08/24, 14:25 #2
    مشکلی نیست خودم جواب سوالم رو پیدا کردم ولی ای کاش دوستان کمک میکردند

منظور از usm :
    واژه USM مخفف عبارات Ultra Sonic Motor بوده و به معنای موتور مافوق صوت می باشد . این نوع موتورها در لنزهای کانن بکار رفته و در سرعت فوکوس و بی صدا بودن لنز تاثیر به سزایی دارند

واژه EF نشاندهنده لنزهایی است که برای دوربین های سری EOS کانن ساخته شده اند .

منظور از STM :
    موتورهای STM ساختاری اندکی متفاوت دارند. موتورهای دندهدار (استپ) با جریان الکترومغناطیسی کار میکنند
    اینگونه موتورها میتوانند بسیار نرم حرکت کنند. هنگام تغییر فوکوس در حالت فوکوس خودکار، حرکت نرم باعث میشود تا تغییر فوکوس بهزیبایی، و مانند فیلمهای سینمایی صورت بگیرد. این کار در هنگام استفاده از فوکوس خودکار در فیلمبرداری میتواند تأثیر خوبی روی فیلمها بگذارد. اما آیا واقعاً این تأثیر هنگام استفاده از این لنزها دیده میشود؟ فقط چند مدل از دوربینهای کانن میتوانند از موتورهای STM هنگام فیلمبرداری بهصورت بهینه استفاده کنند. تا این تاریخ، این دوربینها شامل ۶۵۰D و ۷۰۰D و ۱۰۰D (مدلهای ردهپایین)، ۷۰D (رده متوسط)، ۵D Mark III و ۶D (نیمهحرفهای) هستند، اما بهنظر میرسد که بهترین کارکرد این لنزها با سیستم جدید Dual-Pixel AF کانن باشد، که فعلاً فقط در مدل ۷۰D دیده شده است.
    ویرایش توسط javadf73 : 2014/08/24 در ساعت 14:25
    کاربر مقابل از javadf73 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است: armin_tpe
    javadf73 آنلاین نیست.

3. تاریخ عضویت
    Apr 2017
    نرم افزار من
    VUE
    تشکر ها
    0
    0 بار تشکر شده در 0 پست
    2017/04/24, 13:10 #3
    خیلی مفید بود. مرسی
    [فقط اعضا انجمن قادر به مشاهده لینک ها هستند. ][فقط اعضا انجمن قادر به مشاهده لینک ها هستند. ][فقط اعضا انجمن قادر به مشاهده لینک ها هستند. ][فقط اعضا انجمن قادر به مشاهده لینک ها هستند. ][فقط اعضا انجمن قادر به مشاهده لینک ها هستند. ][فقط اعضا انجمن قادر به مشاهده لینک ها هستند. ][فقط اعضا انجمن قادر به مشاهده لینک ها هستند. ][فقط اعضا انجمن قادر به مشاهده لینک ها هستند. ][فقط اعضا انجمن قادر به مشاهده لینک ها هستند. ][فقط اعضا انجمن قادر به مشاهده لینک ها هستند. ][فقط اعضا انجمن قادر به مشاهده لینک ها هستند. ][فقط اعضا انجمن قادر به مشاهده لینک ها هستند. ][فقط اعضا انجمن قادر به مشاهده لینک ها هستند. ][فقط اعضا انجمن قادر به مشاهده لینک ها هستند. ][فقط اعضا انجمن قادر به مشاهده لینک ها هستند. ][فقط اعضا انجمن قادر به مشاهده لینک ها هستند. ][فقط اعضا انجمن قادر به مشاهده لینک ها هستند. ][فقط اعضا انجمن قادر به مشاهده لینک ها هستند. ][فقط اعضا انجمن قادر به مشاهده لینک ها هستند. ][فقط اعضا انجمن قادر به مشاهده لینک ها هستند. ][فقط اعضا انجمن قادر به مشاهده لینک ها هستند. ]
    [فقط اعضا انجمن قادر به مشاهده لینک ها هستند. ] [فقط اعضا انجمن قادر به مشاهده لینک ها هستند. ]
    manafi آنلاین نیست.