صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 12 از 12

موضوع: راهنمای در مورد شروع به یادگیری یک نرم افزار

1. تاریخ عضویت
    May 2015
    تشکر ها
    20
    19 بار تشکر شده در 9 پست
    2015/06/14, 20:31 #11
    نقل قول نوشته اصلی توسط Iman نمایش پست ها
    برای کارهای 3D موشن گرافیک و برودکست : Cinema 4d
    برای جلوه های ویژه گزینه های زیادی هست اما 3Ds Max - Houdini و .... گزینه های دیگه ای هم هستن
    3Ds max رو به این خاطر گفتم که در کنار Rayfire - FumeFX - Thinking Particles - Real Flow هر کاری میشه باهاش کرد
    اگر انیمیشن و متحرکسازی می خواین کار کنید : Maya
    من یک سوالی داشتم در مورد Houdini که چه ویژگی برتری نسبت به مکس داره؟ و به چه دلیلی باید ازش استفاده کنیم؟
    ممنونم
    ahmadta آنلاین نیست.

2. تاریخ عضویت
    Jan 1970
    نرم افزار من
    3ds Max
    تشکر ها
    1,505
    2,733 بار تشکر شده در 805 پست
    2015/06/14, 22:34 #12
    بحث بسیار گسترده است

نرم افزار houdini از نظر سیستم ذرات و شبیه سازی واقعا قدرتمند است به طوری در اکثر پروژه های هالیوودی دیده می شود ولی در ایران واقعا کاربردی ندارد به چند دلیل:

1-یادگیری سخت و زمان گیر : به طوری که شاید در اواسط پشیمان شوید (واقعا سخته) و ممکن چندین سال وقت شما را نیز بگیرد.

2-پیچیدگی ابزار ها : به دلیل حرفه بودن ابزار ها بسیار پیچیده اند و همین باعث سخت شدن کار می شود و همچین باعث می شود گیج شوید

3-نیاز به دانش بالا: کار با این نرم افزار نیازمند دانش زیاد است که خود که مشکل بزرگ است

4-بازار کار : متاسفانه این نرم افزار بازار کار خوبی در کشور ندارد

نکته: گزینه های بالا کاملا نسبی بوده و شاید برای شخص شما موردی نباشد ولی مواردی هستند که اکثر کاربران با آن روبرو شده اند.

البته باید بگم که houdini در این موارد برتر از مکس

1-بدون نیاز به پلاگین همه کار ها را انجام می دهد برعکس مکس (البته پلاگین ها موجود هستند)

2-بیس نرم افزار بر اساس جلوه های ویژه است و تمرکز تیم سازنده روی این موارد

نکته: در هالیود از 2 نرم افزار به فراوانی استفاده می شود و به نظر من این جا شما هستید که باید انتخاب کنید با کدام راحتر و کدام برای شما سود آور تر خواهد بود...
    _ Less is More _
    3 کاربر مقابل از Moein Zeraati عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند . ahmadta,amas,Hadi Fathipour
    Moein Zeraati آنلاین نیست.

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12